Aşk / İlişkiler

İlişkinizi Sonlandırmadan Önce Sorulacak 8 Soru

Geniş açık gözlerle başlıyoruz. Heyecan, söz ve umut, bunun olabileceğini hissettiriyor Biri. Hayatımızın geri kalanını da geçirebileceğimiz kişi. Mutluluğa yakalanmak çok kolay. Küçük can sıkıntılar göz ardı edilir. Sadece birlikte olmak yeterlidir.

Ve sonra, gerçeklik devreye girer. Ve en iyi niyetimize rağmen, birçok ilişki, keyifli balayı aşaması gelip gittikten sonra, ilişkilerde içsel olan iniş ve çıkışlara dayanamayacak çatlaklar göstermeye başlar.

Zorlu ve karmaşık zamanlar, iyi zamanları şişirmeye ve üstlenmeye başladıkça, kendimizi negatif olana odaklanırız. Daha önce şirin bulduğumuz rahatsızlıklar çok fazla değil. Bu alanda olmak, üzücü ve süzülmüş hissetmemizi sağlar. Gittiğimiz günleri özlüyoruz. Ne oldu?

Ve sonra ilişkiyi sorgulamaya başlarız. Kendimizi. 
Yalnız değilsin. Pek çok kişi kendilerini aynı yerde buluyorlar – yoldaki atasöz çatalında kendilerine soruyorlar, kalmalı mıyım yoksa gitmeli miyim? Benim için en iyisi ne olacak? Neden bu kararsızlık alanındayım?

Kolay cevapları olmayan basit sorular.

Ancak, kutularınızı toplamaya başlamadan önce, adresinizi değiştirin ve kapıya gidin, neden kendinize bazı önemli soruları sormak için zaman ayırmıyorsunuz, böylece her iki yönde ne karar verirseniz, bunu yaparken gerekli bacağını yaptığını biliyorsunuz Hayatınızda farklı ve daha sağlıklı bir yol üzerinde çalışmak için çalışmak?

Tüm karar verdikten sonra (ve büyük olasılıkla) sizin için oyun değiştirici olabilir.Pivot. Devrilme noktanız. Ve cidden, buna değmez misin? İlişkiniz buna değmez mi?

Yani, bir dakikanızı ayırın. Aslında, bu soruları sormak ve cevaplamak için birkaç dakikanızı ayırın. Çünkü böyle yaparak, kendiniz ve ilişkiniz hakkında nasıl düşündüğünüzü değiştireceklerdir.

Cevaplar, daha fazla içgörü ve iç gözlem oluşturmanıza yardımcı olacak, böylece kararınız ne olursa olsun, kendiniz doğru yaptığınızdan emin olabilirsiniz. İşi sen yaptın. Zamanı aldınız (çünkü buna değersiniz ve ilişkiniz de öyle).

Önemli 8 Sorular:

1.) İlişkimin güçlü yönleri nelerdir? Bu güçlü yanları şimdi çekebilir ve mücadelelerin üstesinden gelebilir miyim?

2.) Üstesinden gelmek için en zor olan faktörler nelerdir? Anlamı – ilişkimde “en zayıf bağlantılar” nelerdir?

3.) İlişkimizdeki en mutlu zamanların 3 veya 4’ü neydi? Bu soruyu cevaplamak için, buluşmaya başladığınızdan beri zamanı düşünmeniz gerekir çünkü çekişmeye sahip olan çiftler mutlu bir zaman tanımayı zor bulmaktadır.

4.) İlişkinizin üstesinden geldiğiniz en zor zamanlardan ikisi neydi ve neden? Onları nasıl yenebildin? Bu ilişkinizde güçlü yanlara gider, aynı zamanda ilişkinizin iyi zamanlarını ve pozitiflerini hatırlamanıza yardımcı olur.

5.) Sizin ve ortağınızın hala ortak olarak paylaştığı değerlerin ikisi veya üçü nedir? Değerler bir kişinin ana kayasıdır. Hayatımızı böyle yaşıyoruz. Hala aynı değerleri paylaşıyor musunuz ve eğer öyleyse, ne var? Kalma ya da gitme kararınızı nasıl etkiler?

6.) İlişkiden ayrılmayı seçerseniz en büyük kayıp ne olurdu?   Gelen l ong süreli ilişkiler, çiftler birlikte önemli ölçüde zaman yatırım yaptık. Bu, kendi başına kalmak için bir neden olmasa da, zaman, tarihi ve en nihayetinde en iyi ve bilinçli bir karar vermek için kendinize gereken zamanı vermenin neden önemli olduğunu gösterir.

7.) “Mükemmel” ilişkilerim olsaydı neye benzerdi?  İlişkideki her bir kişibireysel değişikliklerin büyümesi ve gelişmesi için istekli olmalıdır. Çiftlerin, diğer taraflara ulaşabilmeleri ve gelişebilmeleri için meseleler üzerinde çalışmanın tek yolu bu.

8.) İlişkiyi geliştirmek için yapmam gereken iki veya üç değişiklik nedir? Bu değişiklikleri ne derece yapabilirim? Bu değişiklikleri yapmaya yatırım yaptım mı? Değişiklik her bir kişi ile başlar. Kendimize bakmalı ve nerede değiştirebileceğimizi, uzlaşabileceğimizi ve kendimizden daha fazlasını isteyebileceğimizi görebilmeliyiz, böylece en sonunda kendimizin en iyi versiyonu ortaya çıkar. Bu kadar basit.

Bir ilişkiyi bitirmenin nadiren kolay bir karar olduğunu biliyorum. Kalmayı tercih eden Heck de kendi zorluklarını sunuyor. Ancak, bildiğim, zamanı ön tarafa koymak ve kendinize bu soruları sormak, arka uçta size yardımcı olacaktır. Ve nihayetinde iyi, iyi bilgilendirilmiş bir karar vermenize yardımcı olacak – almayı seçeceğiniz yönü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu