Girişimcilik

Yeni Bir İşe Başlarken: Adım Adım İş Rehberi

Bu makalemizde bir işyeri nasıl kurulur,işyeri açmak ve iş yeri açarken nelere dikkat edilmesi gerekir bunları ele aldık,kendi işinimi kurmak istiyorsun. Belki bir konuda gerçekten bilgili ve tutkulu olursunuz ya da pazardaki boşluğu doldurmanın bir yolunu buldunuz. İlgi alanlarınız nerede olursa olsun, onu bir işe dönüştürmenin neredeyse bir yolu var.

Ancak bu yolculuk kolay bir şey değil: Bir işe başlamak çok zaman, çaba ve çalışmayı gerektiriyor ve birçok girişimci başarısız oluyor. Fakat şirketiniz hayatta kalırsa, ödüller başarıya giden yolda karşılaşacağınız engellere değecektir.

Başlamadan önce düşünmek ve planlamak için çok şey var ve kendinizi girişimcilik için hazırlamak önemlidir. İlk işinize başlamak için hazır olduğunu düşünüyorsanız, bunun gerçekleşmesi için yapmanız gerekenler hakkında adım adım genel bir bakış.

Bu makalede…

1. Fikrinizi geliştirin
2. Bir iş planı oluşturun
3. Mali durumunuzu değerlendirin
4. Yasal iş yapınızı belirleyin

5. Hükümet ve IRS ile kayıt olun
6. Bir sigorta poliçesi satın alın
7. Ekibinizi kurun
8. Satıcılarınızı seçin
9. Marka kendiniz ve reklam
10. İşletmenizi büyütün

Bir iş kurmayı düşünüyorsanız, muhtemelen ne satmak istediğinizi veya en azından girmek istediğiniz pazarı düşünebilirsiniz. Seçtiğiniz sektördeki mevcut şirketler için hızlı arama yapın. Mevcut marka liderlerinin neler yaptığını öğrenin ve bunu daha iyi nasıl yapabileceğinizi öğrenin. İşletmenizin başka şirketlerin sunmadığını düşünüyorsanız (veya aynı şeyi teslim etmeyi, ancak daha hızlı ve daha ucuz), sağlam bir fikriniz var ve bir iş planı oluşturmaya hazırsınız.

Bir başka seçenek ise   kurulu bir şirketin franchise’ını açmaktır . Konsept, marka takibi ve iş modeli zaten yerinde; İhtiyacınız olan tek şey, iyi bir konum ve operasyonunuzu finanse etmektir.

Artık fikrinizi yerine getirdiğinize göre, kendinize birkaç önemli soru sormalısınız: İşinizin amacı nedir? Kime satıyorsun? Son hedefleriniz neler? Başlangıç ​​maliyetlerinizi nasıl finanse edeceksiniz? Bu sorular iyi yazılmış bir iş planında cevaplanabilir.

Yeni işlerin, işin bu yönlerini düşünmeden işlere acele etmeleri bir çok hata yapıyor. Hedef müşteri tabanınızı bulmanız gerekiyor. Ürününüzü veya hizmetinizi kim alacak? Fikriniz için bir talep olduğuna dair kanıt bulamazsanız, o zaman ne olurdu?

Alanınızla ilgili kapsamlı bir pazar araştırması yapmak ve potansiyel müşterinin demografisi, bir iş planının hazırlanmasının önemli bir parçasıdır. Bu, anketleri yürütmeyi, odak gruplarını tutmayı ve SEO ve kamu verilerini araştırmayı içerir.

Bir iş planı, şirketinizin nereye gittiğini, olası zorlukların nasıl üstesinden gelineceğini ve bunu sürdürmek için neye ihtiyacınız olduğunu anlamanıza yardımcı olur.

Herhangi bir işletmenin başlaması bir bedeli vardır, bu nedenle bu maliyetleri nasıl karşılayacağınızı belirlemeniz gerekir. Girişime para ya da paranın ödenmesi için gereken araçlara sahip misiniz? Mevcut işinizi işinize odaklanmak için bırakmayı planlıyorsanız, kar elde etmeye başlayana kadar kendinizi desteklemek için paranız var mı? Ne kadar ihtiyacın olacağını öğren.

Uzmanlar genellikle, başlangıç ​​işlerinin çoğu zaman bir kâr elde etmeden önce çok çabuk para tükettikleri için başarısız olduğunu kabul ederler. İhtiyacınız olan başlangıç ​​sermayesi miktarını abartmak asla kötü bir fikir değildir, çünkü iş, sürdürülebilir bir gelir getirmeye başlamadan önce bir süre olabilir.

Mali yardıma ihtiyacınız varsa, bir banka aracılığıyla ticari bir kredi iyi bir başlangıç ​​noktasıdır; Bir banka kredisi alamıyorsanız, Küçük İşletme İdaresi  (SBA) veya alternatif bir borç veren aracılığıyla küçük bir işletme kredisine başvurabilirsiniz  .

Daha fazla finansman gerektiren başlangıçlar, bir yatırımcıyı düşünmek isteyebilir. Yatırımcılar genellikle, iş verenlerin işinizi yürütmede ellerinde rol oynayacağı beklentisiyle, yeni bir şirkete birkaç milyon dolar veya daha fazlasını sağlar. Alternatif olarak,  birden fazla destekçiden daha az miktarda para toplamak için bir sermaye kitlesel fonlama kampanyası başlatabilirsiniz  .

Şirketinizi kaydettirmeden önce, ne tür bir varlık olduğuna karar vermeniz gerekir. İş yapınız, bir şeyler yanlış giderse vergilerinizi kişisel sorumluluğunuza nasıl yüklediğinizden yasal olarak etkiler.

İşletmeyi tamamen sizin tarafınızdan sahipseniz ve tüm borç ve yükümlülüklerden sorumlu olmayı planlıyorsanız, bir mülk sahibi olmak için kaydolabilirsiniz  . Bu rotanın kişisel kredinizi doğrudan etkileyebileceği konusunda uyarılmalıdır. Alternatif olarak, adından da anlaşılacağı gibi bir  ortaklık , iki veya daha fazla kişinin işletme sahipleri olarak kişisel olarak sorumlu tutulduğu anlamına gelir. Kendi başına ücretsiz yeteneklere sahip bir iş ortağı bulabilirsen, yalnız başına gitmene gerek yok.

Kişisel sorumluluğunuzu şirketinizin sorumluluğundan ayırmak istiyorsanız, çeşitli şirket türlerinden birini oluşturmayı düşünebilirsiniz  . Bu, bir işletmeyi sahiplerinin dışında ayrı bir varlık haline getirir ve bu nedenle, şirketler mülk sahibi olabilir, sorumluluk alabilir, vergileri ödeyebilir, sözleşmelere girebilir, dava açabilir ve başka herhangi bir kişi gibi dava açabilirler. Bununla birlikte, küçük işletmeler için en yaygın yapılardan biri,  sınırlı sorumluluk şirketidir  (LLC). Bu karma yapı, bir şirketin vergi avantajlarına izin verirken bir şirketin yasal korumalarına sahiptir.

Son olarak, mevcut ihtiyaçlarınız ve gelecekteki iş hedefleriniz için en uygun varlık türünü belirlemeniz size kalmış. Farklı iş yapıları hakkında daha fazla bilgi burada bulunabilir  .

Resmi olarak tanınan bir işletme haline gelmek için, hükümete kayıt olmalısınız. Şirketlerin, işletme adınızı, iş amacınızı, şirket yapınızı, hisse senedi ayrıntılarınızı ve şirketinizle ilgili diğer bilgileri içeren bir ” kuruluşlar ” belgesine ihtiyaçları olacaktır . Aksi takdirde, yasal adınız, kurgusal “Doing Business As” adıyla (tek sahibi siz iseniz) veya şirketiniz için belirttiğiniz adınız olan işletme adınızı kaydetmeniz gerekir. Ek yasal koruma için ticari adınızı ticari markalara atmak isteyebilirsiniz.

İşinizi kaydettikten sonra, IRS’den bir işveren kimlik numarası (EIN) almanız gerekebilir. Bu, hiçbir çalışanı olmayan şahıs mülk sahipleri için gerekli olmasa da, kişisel ve ticari vergilerinizi ayrı tutmak için bir başkasına başvurabilir ya da başkasını işe almaya karar verirseniz, daha sonra kendinize sorununuzu giderebilirsiniz. IRS  işinizi çalıştırmak için bir EIN gerektirecektir olmadığını belirlemek için bir kontrol listesi sağlamıştır. EIN’e ihtiyacınız varsa, çevrimiçi olarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Ayrıca federal ve eyalet gelir vergisi yükümlülüklerinizi yerine getirmek için bazı formları da dosyalamanız gerekecektir. İhtiyaç duyduğunuz formlar iş yapınız tarafından belirlenir. Her bir tüzel kişilik türünün eksiksiz bir listesi  SBA web sitesinde bulunabilir . Ayrıca  devlete özgü vergi yükümlülüklerini  burada bulabilirsiniz. Bazı işletmeler ayrıca federal veya eyalet lisansları ve çalışma izinleri gerektirebilir. Sen kullanabilirsiniz  SBA veritabanını devlet ve iş türüne göre lisans gereklerine aramak için.

“Bir PayPal hesabı ve sosyal medya platformu ile onu kovalamak için cazip olabilirsiniz, ancak uygun bir temel ile başlarsanız, işletmeniz uzun vadede endişelenmek için daha az hıçkırık olacaktır” diyor Natalie Pierre-Louis, NPL ile avukat Danışmanlık .

Aklını, sonunda “etrafa dolacağınız” bir şey gibi gösterebilir, ancak işiniz için doğru sigortayı satın almak, resmi olarak lansmandan önce yapılması gereken önemli bir adımdır. Maddi hasar, hırsızlık veya hatta bir müşteri davası gibi bu tür olaylarla uğraşmak maliyetli olabilir ve doğru bir şekilde korunduğunuzdan emin olmanız gerekir.

Eğer işinizde çalışanlarınız varsa, en azından işçilerin tazminat ve işsizlik sigortası satın almanız gerekir. Ayrıca, bulunduğunuz yere ve sektöre bağlı olarak başka türde kapsama da gereksinim duyabilirsiniz, ancak çoğu küçük işletmeye genel sorumluluk (GL) sigortası veya bir işletme sahibinin politikası satın almaları önerilir. GL, maddi hasarı, bedensel yaralanmayı ve kişisel yaralanmayı kendinize veya üçüncü bir kişiye ait olarak kapsar.

İşletmeniz bir hizmet sağlıyorsa, aynı zamanda mesleki sorumluluk sigortasını da göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz. Eğer yanlış bir şey yaparsanız ya da işinizi yaparken yapmanız gereken bir şeyi yapmak için ihmal ederseniz, sizi kapsar.

Tek çalışanın olmayı planlamıyorsan, şirketini yerden almak için harika bir takım tutmaya ihtiyacın olacak. MediaMath’in CEO’su ve kurucusu olan Joe Zawadzki,  girişimcilerin, işletmelerinin “insan” unsurlarına ürünlerini verdikleri aynı ilgiyi vermeleri gerektiğini söyledi.

Zawadski, “Ürününüz insanlar tarafından inşa edilmiş” dedi. “Kurucu ekibinizi tanımlamak, hangi boşlukların var olduğunu anlamak, ve bunları nasıl ve ne zaman ele alacağınızı [belirleme] öncelikli olmalıdır. Takımın birlikte nasıl çalışacağını anlamak, eşit derecede önemlidir. Rolleri ve sorumluluğu tanımlamak, işbölümü , nasıl geri bildirim verileceği veya herkesin aynı odada bulunmadığı durumlarda birlikte nasıl çalışılacağı, size bir sürü başağrıdan kurtaracaktır.

Bir işi yönetmek çok zor olabilir ve muhtemelen tek başına kendi başına yapamayacaksınız. Üçüncü taraf satıcıların devreye girdiği yer burası. İK’dan işletme telefon sistemlerine kadar her sektördeki şirketler sizinle iş ortaklığı yapmakta ve işinizi daha iyi yönetmenize yardımcı olmaktadır.

B2B iş ortaklarını ararken, çok dikkatli seçmeniz gerekir. Bu şirketler hayati ve potansiyel olarak hassas iş verilerine erişebilecek, bu yüzden güvenebileceğiniz birini bulmak çok önemlidir. Bizim de  seçerek iş ortaklarına rehber , uzman kaynakları kendi Bulunduğunuz sektörde deneyim sahibi, mevcut müşteriler ile sicili ve büyümenin ne tür diğer istemciler ulaşmak yardımcı olduk hakkında potansiyel satıcıları soran tavsiye etti.

Ürününüzü veya hizmetinizi satmaya başlamadan önce, markanızı inşa etmeli ve işleriniz için edebi ya da açık kapılarınızı açtığınızda insanların peşinden koşmaya hazır olmanız gerekir.

İnsanların markanızı kolayca tanımasına yardımcı olabilecek ve tüm önemli şirket web siteniz de dahil olmak üzere tüm platformlarınızda kullanmaya tutarlı bir logo oluşturun  .  Yeni işinizle ilgili kelimeyi yaymak için sosyal medyayı kullanın  , belki de lansmanları yaptıktan sonra takipçilere kuponlar ve indirimler sunmak için bir tanıtım aracı olarak. Bu dijital varlıkları, işiniz ve sektörünüzle ilgili ilginç ve ilginç içeriklerle güncel tutmaya dikkat edin.

Lansmanınızın ötesine geçen bir pazarlama planı oluşturmak, işiniz hakkında sürekli olarak söz sahibi olunarak bir müşteri oluşturmak için çok önemlidir. Bu süreç, özellikle başlangıçta, kaliteli bir ürün veya hizmet sunmak kadar önemlidir.

Lansmanınız ve ilk satışlarınız sadece bir girişimci olarak görevinizin başlangıcıdır. Kar etmek ve ayakta kalmak için, her zaman işinizi büyütmek zorundasınız. Zaman ve çaba harcayacak, ama işin içine koyduğun şeyden kurtulacaksın.

Sektörünüzde daha yerleşik markalar ile işbirliği yapmak, büyümeye ulaşmak için harika bir yoldur. Diğer şirketlere ve hatta etkili blog yazarlarına ulaşın ve ücretsiz ürün örneği veya hizmeti karşılığında bir miktar tanıtım yapın. Bir yardım kuruluşu ile ortak olun ve isminizi almak için zamanınızdan veya ürünlerinizden bazılarına gönüllü olun. Gelen  bu makalede , İş Dünyası Haberleri Günlük hızlı büyüme için bazı öneriler sunuyor.

B4’ün CEO’su ve kurucu ortağı John Mansour, yeni girişimcilere, üzerinde durmadan hatalarla nasıl başa çıkacaklarını öğrenmelerini tavsiye etti.

“Hatalar…… olacak ve onlarla nasıl başa çıkacağınız ve onlardan öğreneceğiniz şey gerçekten başarıya giden en önemli anahtarlardan biri” diyor Mansur. “Eğer hatalarınızı sınırlandırabilir, onlardan öğrenebilir ve en kısa zamanda ilerleyebilirseniz, o zaman gerçekten tehlikeli olabileceğinizi düşünüyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu