Hobiler ve El Sanatları

Uçurtma nasıl uçurulur

Uçurtma nasıl uçurulur maddeler halinde;Uçurtma uçurmak,Uçan uçurtma rüzgarlı bir bahar ya da yaz öğleden sonra geçirmek için eğlenceli bir yoldur. Yeni başlayan biriyseniz, tek bir çizgi delta veya elmas uçurtma ile başlayın. Bir meydan okuma arıyorsanız, bir çift dize kutusu veya parafoil uçurtma deneyin. Uçağınızı her zaman açık alanlarda, ağaçlardan ve elektrik hatlarından uzaklaştırın. Uçağınızı havaya uçururken sorun yaşıyorsanız, bir arkadaşınızı sizin için uçurtma tutun.

Uçurtmayı Toplamak

Delta veya elmas uçurtmayı dene. Üçgen veya elmas gibi şekillenmiş uçurtmalara bakın; Bunlar delta ve elmas uçurtmalar. Uçmaları nispeten kolay oldukları için, bu iki tür uçurtma yeni başlayanlar için harikadır. Hafif ila orta rüzgarlarda, yaklaşık 6 ila 15 mil rüzgarda iyi uçarlar.

Tek bir hat uçurtma seçin. Tek bir dize ile uçurtma arayın; bunlar tek sıra uçurtmalar. Kontrol edilmesi daha kolay olduğu için, yeni başlayanlar için tek hat uçurtmalar önerilir. Tek sıra uçurtmalar, hafif ila orta rüzgarlar için en uygun olanlardır. Ancak, tek hat uçağınızı daha güçlü rüzgarlarda uçurmak istiyorsanız, ona bir kuyruk ekleyin.

  • Uçurtma için bir kuyruk seçerken, hafif malzemelerden birini seçin.

Bir kutu veya parafoil uçurtma seçin. Dört boyutlu bir kutu, kızak veya kemer şeklindeki uçurtmalara bakın; Bunlar parafoil uçurtmalar. Delta veya elmas uçurtma biraz daha zorlu bir şey istiyorum bu uçurtmalar birini seçin. Uçmak için daha güçlü rüzgarlara ihtiyaç duyarlar, yaklaşık 8 ila 25 mil rüzgar.

  • Parafoil uçurtmalar genellikle rüzgârın geçmesi için tünel benzeri geçiş yolları içerir.

Çift hat uçurtmayı dene. İki dizeleri ile uçurtmalar için bak; bunlar çift sıralı uçurtmalar. Spor veya dublör uçurtmalar olarak da bilinen çift sıralı uçurtmalar uçmak için daha fazla deneyim gerektirir. Hafif, orta ve ağır rüzgarlarda çift sıra uçurtma uçurabilirsiniz. Ayrıca, iki hat ile, uçağın uçurtma üzerinde daha fazla kontrolü vardır.

  • Çift sıralı uçurtmalarla manevralar ve püf noktaları da yapabilirsiniz.
Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Twister Nasıl Oynanır

Yerel indirim satıcınızı ziyaret edin. Yerel indirim satıcınız, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli uçurtmalar bulundurmalıdır. Aradığınız uçurtumu bulamıyorsanız, internette özel uçurtma mağazalarını ziyaret edin

Doğru Koşulları Seçme

Uçağınızı 5 ila 25 mil rüzgarda uçurun. Bu rüzgar hızı, çoğu uçurtma için çalışır, ancak orta hızdaki rüzgarlar idealdir. Bu hızdan daha yavaş veya daha hızlı olan rüzgarlarda uçurtma uçurmak zor olacaktır. Belirli bir günde rüzgarların ne kadar hızlı üflendiğini görmek için telefonunuzdaki veya bilgisayarınızdaki hava durumu uygulamasını kontrol edin.

  • Rüzgârın ne kadar hızlı üflendiğini görmek için ağaçların, çalıların ve yaprakların üstlerine de bakabilirsiniz; Örneğin, rüzgar yaprakları yerden uzaklaştırabildiğinde, uçan koşullar idealdir.

Uçurtma uçurmak için büyük, açık alanlar seçin. Parklar, plaj ve açık alanlar uçurtma uçurmak için harika yerlerdir. Güç hatlarının, binaların, yolların, havalimanlarının ve ağaçların yakınında uçağınızı uçurmaktan kaçının. Ayrıca, bir çift hat uçurtma uçuyorsanız, kendinizle parkta bulunan diğer insanlar arasındaki mesafeyi yaratın ve diğerlerinin sizi arkanda beklediğinden emin olun.

  • Daha fazla alanınız olduğunu, daha fazla hat çıkışı ve uçağınızın uçacağını unutmayın

Uçağınızı yağmurda ve şimşek içinde uçmaktan kaçının. Yağmur bulutlarındaki elektrik ıslak uçurtma hatlarına çekilmektedir. Şoktan kaçınmak için uçağınızı asla yağmur veya fırtınada uçurmayın.

Tek Hat Uçurtma Uçurmak

Uçağınızı iç mekanda toplayın. Omurga ve traversleri takın ve talimat kılavuzuna göre dizgiyi takın. Uçurtma için ideal rüzgar hızını belirlemek için yönergeleri kontrol ettiğinizden emin olun.

Rüzgardan uzak durun. Uçurtmayı dizgin tarafından tut. Dizgin uçurtma ve uçurtma hattına bağlanan iki veya üç dizedir. Rüzgarı yakalayana kadar tutun.

Bir çizgi çıkarsın. Uçurtmanın rüzgarı yakaladığı anda, köprüyü bırak ve biraz dışarı çıkmaya başla. Çizgi gevşek olmamalı, ama biraz vermeli. Uçurtmayı yukarı doğru işaret etmek için çizgiyi çekin. Bu uçurtmanın havaya daha yükseğe çıkmasına yardımcı olacaktır.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Ahşaba yazı nasıl yazılır

Rüzgar aydınlıksa bir arkadaşını kullan. Arkadaşına uçurtmayı tut ve aşağı doğru yürüyerek yaklaşık 50 ila 100 metre ileri gitmesini söyle. Uçurtmalarını önlerindeki havada tutmasını sağlayın. Rüzgar çektiğinde, arkadaşını uçurtma serbest bırakma sinyali ver. Uçurtma irtifa kazandıkça, stabil olana kadar elinizi ele verin.

Dizgiyi ayarlayın. Uçurtmanın batması durumunda, bu yeterli rüzgar olmadığı anlamına gelir. Yapabiliyorsanız, bir inçin köprü yarısını aşağı indirin. Uçurtma burnunuz yere düşerse ya da yere doğru dönerse, rüzgar çok güçlüdür. Bu durumda, diziyi yarım inç daha yükseğe hareket ettirin.

Çizginizdeki makarayı. Uçurtma inmek için bunu yavaşça yapın. Siz onu yerleştirirken, hattın biraz verimsiz olduğundan emin olun. Çizgiyi topladığın zaman, yere güvenli bir şekilde inene kadar uçurtma doğru yürü.

  • Uçurtman dönmeye başlarsa, hat çok gergin. Çizgiyi bırakarak biraz gevşetmeniz gerekecek.

Çift Hat Uçurtma Uçurmak

İçindeki uçurtmayı topla. Omurga, burun ucuna, yani uçurtmanın ucuna yerleştirin. Üst ve alt yayıcıları, ön kenarlardaki bağlantı parçalarına takın. Ayırıcıları takip eden kenarlara bağlayın. Uçan hatları kayma düğümü ile bağladığınızdan emin olun.

Sırtınızı rüzgara doğru durun. Uçurtmanı yere koy. Uçurtmanın tabanı yukarı bakmalıdır. Uçurtmanın tabanı, uçurtma tellerinin uçurtma tutturduğu taraftır.

  • Alternatif olarak, bir arkadaşın sizin için havada uçurtma tutun.

Geriye doğru yürü. Geriye doğru yürüdüğünüzde, çizgiyi yavaşça bırakın. Çizgilerin düz, bükülmemiş veya karışık değil, aynı uzunlukta olduğundan emin olun. Geriye doğru yürüdüğünüzde kolları kollarınıza doğru çekin. Bu uçurtmanın rüzgarı yakalamasına yardımcı olacaktır.

  • Bir arkadaş uçurtmayı tutuyorsa, 30 ila 50 metre geriye doğru yürüdüğünüzde onları havaya fırlatmasını sağlayın.

Çizgiler üzerinde hafifçe çekin. Daha yüksek uçurtma yükseltmek için bunu yapın. Çizgi biraz vermeli, ama gevşek değil. Uçağınız inmeye başlarsa, çizgiyi biraz döndürün ve geriye doğru gidene kadar hafifçe çekin.

Uçurtmanı indir. Uçağınızı rüzgarın kenarına veya kenarına uçun. Bu noktada, uçurtmanın dikine karşı rüzgara göre bir açıda olması gerekir. Yavaşça yere güvenli bir şekilde getirmek için uçurtunuza doğru yürüyün.

  • Uçurtmayı yere getirdiğinizde hattın biraz verdiği için emin olun.
Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Düşük Maliyetli Hobi Nasıl Bulunur

Bir önceki yazımız olan Twister Nasıl Oynanır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı