Hobiler ve El Sanatları

Antweight Combat Robot Nasıl Yapılır

Antweight Combat Robot yapmak.Dövüş robotu yapmak  istermisin? Muhtemelen bunun çok tehlikeli ve pahalı olduğunu düşündünüz. Ancak, bir çok savaş robotu yarışması, Robot Savaşları da dahil olmak üzere 150 gramlık bir ağırlık sınıfına sahip. Bu sınıfa çoğu ülkede “Antweight” ve ABD’de “Peri Weight” denir. Bunlar daha büyük savaş robotlarından çok daha ucuz ve tehlikeli değil. Bu, robotlarla savaşmak için yeni insanlar için mükemmel hale getirir. Bu yazıda, bir Antweight savaş robotunun nasıl tasarlanıp inşa edileceği anlatılacak.

NOT: Bu makalede, önceden bir RC robotu okuduğunuzu ve inşa ettiğinizi varsayıyoruz . Eğer yapmadıysanız, geri dönün ve önce bunu yapın .  Bu, robotlar arasında kabileyetinizi ve çeşitliliği teşvik etmektir.

Antweight Combat Robot Yapmak

Kuralların Anlaşılması Rekabet etmek için bir robot tasarlamadan önce, tüm kuralları anlamalısınız. Kurallar burada bulunabilir Dikkat etmeniz gereken en önemli yapı kuralları, boyut / ağırlık gereksinimleri (4 “X4” X4 “150 gram) ve metal zırh kuralının 1mm kalınlığında daha fazla metal zırhı olamayacağını söyler.

Hangi silahı kullanacaksın? Savaş robotunun büyük bir kısmı silahtır. Bir silah için bir fikir düşünün, ancak kurallara uyduğundan emin olun. İlk antweight botunuz için “flipper” veya hatta “pusher” ile gitmeniz önerilir. Bir palet, kendisini başka bir robotun altında sıkıştıran ve onları ters çeviren bir silahtır. Uygun şekilde tasarlandığında, bir flipper silahı, Antweight Sınıfında en etkili silah olabilir. Bir itici en basit silahtır çünkü aktif silah yoktur. Bütün robot etraftaki diğer robotları iterek bir silah gibi davranır. Bu, arenaların yarısının duvarlanamayacağını belirten kural nedeniyle etkilidir. Diğer robotu arenadan dışarı itebilirsiniz.

Parçalarınızı seçin

Parçalarınızı seçin. Tasarımdan önce parçalarınızı seçmeniz gerekir. Ancak, henüz satın almayın. Sadece parçalarını seç ve buna göre tasarla. Halen tasarladığınız bir şey uygun değilse veya çalışmıyorsa, para biriktirirsiniz çünkü parçaları şimdi değiştirebilirsiniz. Yine, do not henüz, parça almak!

 • Sürücü Servolarını Seçme Genellikle yeni başlayanlar için ağırlıklar için motor yerine servolar kullanılması önerilir. Çünkü servolarda, robotunuzda para ve değerli ağırlığı azaltan bir hız kontrol cihazına ihtiyacınız yoktur. “Mikro” servoları aramalısınız, çünkü size çok fazla ağırlık kazandıracaklardır. Emin servo yaptığınızdan emin olun olduğunu değiştirilebilir 360. Yüksek hız yerine savaş robotları için yüksek torklu servo almanız tavsiye edilir, bu yüzden ayrı bir silahınız olsa bile etraftaki diğer robotları itmek kolaydır. Servolar buradan satın alınabilir .
  • İhtiyaçlarınıza tam olarak uyan bir servo bulamıyorsanız, o sitede “Futaba” servolarını satan başka bir bölümü incelemeyi düşünün. Futaba, servo üreten farklı bir markadır. Bazen HiTech markasından farklı boyutlardalar.
 • Bir Silah Motorunu Seçme Aktif bir silahınız varsa (yani “itici” oluşturmuyorsanız), muhtemelen silahı hareket ettirmek için bir motora ihtiyacınız vardır. Eğer gerçekten hızlı hareket etmesi gereken bir silahınız varsa (yani bir spinning silahı), o zaman bir DC motor (Fırçasız, genellikle daha iyi çalışır, ancak fırçalanırdı) bir hız kontrol cihazı ile almalısınız. İlk anti-kilonuz için bir spinning silahı kullanmanız tavsiye edilmez çünkü düzgün bir şekilde inşa edilmesi ve dengelenmesi zor olabilir. Ancak, bir flipper silahı oluşturuyorsanız, o zaman bir servo kullanmak istiyorsunuz. Çok yüksek torka sahip bir mikro servo almanız tavsiye edilir, böylece diğer robotları kolaylıkla çevirebilir. Bir silah servoyu ararken dikkat edilmesi gereken bir başka şey de dişlilerdir. Naylon dişliler kullanırsanız ve motor çok fazla stres alırsa, dişliler zamanla dışarı çıkabilir.
 • Tekerlekleri Seçme Tekerlekleri seçerken, robotun bir 4 “X4” X4 “küpü içine sığdırabilmesi gerektiğini söyleyen kuralı hatırladığınızdan emin olun. Bu, bundan daha küçük bir çapa sahip olan tekerleklere sahip olmanız gerektiği anlamına gelir. 2 “çaplı tekerlek kullanın. Tekerleklerin servolara kolayca takılabildiğinden emin olun. Herhangi bir boyuttaki savaş robotlarında kullanmak için başka bir harika teknik baş aşağı sürüş yeteneğidir. Evet, kontroller biraz geriye doğru olacak, ancak rekabeti hareketsiz kalmaktan alıkoyamaz. Bu sayede robotunuzu tekerleklerden daha kısa sürdürebilirsiniz, böylece baş aşağı hareket edebilir. Tekerlekleri buradan satın alabilirsiniz .
 • Bir Verici / Alıcı Seçin Bir alıcı alırken “Arıza Güvenliği” denilen şeyin bulunduğundan emin olun. Çoğu yarışmada ve güvenlik özelliklerinde bu bir kuraldır. AR500 Alıcısı buna sahip değil . BR6000 Bot Alıcısı veya bu özelliğe sahip başka bir alıcı satın almanız gerekecektir. Bir verici için Spektrum DX5e’yi kullanmanız önerilir. İlgili wikiHows’da bulunan Uzaktan Kumandalı Robot’u oluşturduysanız, bu vericiyi yeniden kullanabilirsiniz, ancak yeni bir alıcı almalısınız.
 • Bu oluyor bir Pil Seç derece yerine NiMH pilin bir LiPo pil alma önerilir. LiPo piller daha hafiftir. Ancak, daha tehlikeli, pahalı ve özel bir şarj cihazı gerektirirler. Parayı bir LiPo bataryaya ve değerli ağırlığından tasarruf etmek için bir şarj cihazına yatırın.
 • Bir Malzeme Seçme Şasi ve zırhın bir savaş robotu üzerinden yapıldığı malzeme son derece önemlidir, çünkü düşman silahlarının elektrikli bileşenlerinizi delmesini önleyen şey budur. Seçmeniz gereken üç ana seçenek vardır: (Not: Daha çok var, ancak bunlar bu ağırlık sınıfı için en iyilerdir) Alüminyum, Titanyum ve Polikarbonat. Alüminyum hafif ve güçlüdür, ancak pahalı ve kesilmesi zor olabilir. Artı olamaz1 mm’den fazla olmak. Titanyum hafif ve çok güçlüdür, ancak kesilmesi ve son derece pahalı olması zordur. Bu ayrıca 1 mm kalınlık kuralına tabidir. Polikarbonat veya Lexan, bazen kurşun geçirmezlik için kullanılan hafif, ucuz, kesilmesi kolay, kırılmaz, güçlü bir plastiktir. Polikarbonat da bir plastiktir, bu yüzden istediğiniz kadar kalın olabilir, ancak yaklaşık 1 mm kalınlığında olması önerilir. Polikarbonat kullanılması şiddetle tavsiye edilir. Bu plastik, anterjik müsabakalar için arena duvarlarını oluşturan plastik. Satın aldığınızda, fazlalık etmediğinizden emin olun.

Teknik Özellikler

Teknik Özellikler Alın Artık tüm parçalarınız seçili olduğundan, boyut ve ağırlık özelliklerini almanız gerekir. Satın aldığınız web sitesinde listelenmelidir. Bir dönüştürücü kullanarak tüm değerleri inç olarak mm’ye dönüştürün. Tüm bileşenleriniz için teknik özellikleri (mm olarak) bir kağıda yazın. Şimdi, tüm ağırlık değerlerini (oz, lb) bir dönüştürücü kullanarak gramlara dönüştürün. Ağırlık özelliklerini bir kağıda yazın.

Tasarımı Yapın Tasarımın olabildiğince kesin olmasını istersiniz. Bu, bir kağıda 2D yerine tasarım 3D’yi bir bilgisayarda yapmak için elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız. Bununla birlikte, 3D tasarımın karmaşık görünmesine gerek yok, dikdörtgen prizmalardan ve silindirlerden oluşan basit bir tane yeterli olacaktır.

 1. Parçaların ağırlığını (gram olarak) ekleyin ve 150 gramdan az olduklarından emin olun.
 2. CAD’niz yoksa, Sketchup’in ücretsiz sürümünü indirin .
 3. Tüm temel bilgileri öğrenmek için Sketchup’daki ücretsiz derslerden bazılarını alın.
 4. Yazdığınız boyut özelliklerini kullanarak Sketchup’da kullandığınız tüm bileşenleri oluşturun.
 5. Şasinizi ve zırhınızı tasarlayın. 4X4X4 inçten daha az olduğundan emin olun.
 6. Tüm bileşenleri aynı anda uyup uymadıklarını görmek için 3D şasi / zırh modeline takın. Bu ayrıca bileşenlerin nerede olacağına karar vermenize yardımcı olacaktır.

 1. Parçalarınızı Sipariş Edin Tüm bileşenleriniz tasarımınıza kusursuz bir şekilde uyuyorsa, parçalarınızı sipariş edin. Değilse yeni parçaları düşünün.

  Şimdi Birleştirin, şasinizi / zırhınızı bir araya getirmeniz gerekir. Tüm bileşenlerinizi tasarımınıza koyduğunuz yere koyun. Her şeyi takın ve test edin. Değiştirilmesi gerektiğinde bileşenleri kolayca çıkarabileceğiniz şekilde monte etmeyi denemelisiniz. Bu robotun savaşacağından dolayı bileşenlerin normal bir robottan daha fazla değiştirilmesi gerekebilir. Saldıran robotlar sizinkilere zarar verebilir. Bileşenleri tutmak için Velcro kullanmanız önerili

Pratik Sürüş Robotunuz ne kadar iyi olursa olsun, düşerseniz kaybedersiniz. Yarışmayı düşünmeden önce, sürüş yapmaya ihtiyacınız olacak . Koni için baş aşağı bardak kullanın ve sürün. Styrofoam kaplarını hedefler için kullanın ve onlara saldırın (bunları küçük bir masa üzerinde yapmaya çalışın, böylece onları itmeye ve kendinizden düşmemeye çalışın). Hatta ucuz bir RC araba (robotunuzda farklı bir frekansta) satın almaya çalışın, başka bir kişinin bir masanın üzerine sürmesini sağlayın ve kendinizinkini düşürmeden arabaları çalmaya veya yok etmeye çalışın. Bir Antweight robotu olan başka bir kişi tanıyorsanız, onunla dostça kavga edin (eğer mümkünse, daha az yıkıcı plastik bir silahla dönen silahları değiştirin).

Bölgenizde bir yarışma bulun ve diğer robotları yok etmenin keyfini çıkarın! ABD’de rekabet edecekseniz, Antweight değil, Fairy Weight yarışmalarını aramanız gerektiğini unutmayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu