Wordpress Temaları
Trend

En İyi Ücretsiz ve SEO Dostu WordPress Temaları (2019)

''Organik trafik'' Bu terim arama motorlarının doğuşundan beri herzaman ön plandaydı 

”Organik trafik”

Bu terim arama motorlarının doğuşundan beri herzaman ön plandaydı

Google’dan binlerce hit ve ziyaretçi almak, yeni blogcuların ilk hedefi oldu. Bir blog başlatmayı düşünebilirsiniz ve içerik yayınlamak Google ve diğer arama motorlarının sizi daha üst sıralarda tutması ve elde ettikleri trafiği iletmesi için yeterlidir .

Arama motorlarını etkilemek için sürekli en son SEO trendlerini takip etmenin yanında en iyi SEO uygulamalarına ayak uydurmanız gerekir .

Sitenizin SERP’lerde ne kadar iyi sıralanacağını belirleyen pek çok seçenekten birisidir. Düzgün bir şekilde elde etmenin en iyi yolu, WordPress siteniz için Arama motoru için optimize edilmiş bir yapı, SEO’yu akılda tutarak önceden optimize edilmiş bir tema seçmektir.

SEO dostu sayılabilecek uygun bir WordPress teması şöyle olmalıdır: –

 1. Hızlı ve duyarlı
 2. Şema hazır
 3. Güvenli
 4. Bloatware içermez
 5. Düzgün Kodlanmış
 6. Doğru WordPress Kancaları ile üretilmiştir
 7. Kolayca Endekslenebilir

SEO Dostu WordPress Temaları

Bir tema seçerken yardımcı programı ve kullanıcı deneyimini reddedemezsiniz, bu nedenle de özelleştirilebilir olması gerekir.

İyi bir tema, site bağlantılarına, hızlı yükleme hızına , hemen çıkma oranına ve elbette kullanıcılar tarafından harcanan sürenin artmasına yardımcı olacaktır .

Günün sonunda, benzersiz sitenizi ve okuyucunuzu içeriğinizi okuyacak olandan oluşturmak zorundasınız. Zihninizde bir tasarıma sahipsiniz ve aynı olduğundan veya ona yaklaştığınızdan emin olmak için özüne göre özelleştirilebilecek bir tema seçmelisiniz.

Aşağıda SEO dostu ve aynı zamanda özelleştirilebilir WordPress için en iyi 7 tema bulunmaktadır.

1. OceanWP

Gelecekteki en özelleştirilebilir ücretsiz WordPress temasından biri olan OceanWP, Nicols’un seçkin bir şaheseridir.

OceanWP gibi özellikleri ile düzgün bir SEO optimize tema:

 • Hızlı yükleme hızı
 • Son derece Özelleştirilebilir
 • Tam duyarlı
 • WooCommerce Hazır

Ayrıca, tema ve işlevselliği ile ilgili herhangi bir sorunuz veya fikriniz olması durumunda deneyimli uzmanlardan hızlı destek alabilirsiniz.

OceanWP son derece özelleştirilebilir. Kurulduktan sonra, her eleman ve alan tamamen farklı bir görünüm verecek şekilde değiştirilebilir.

OceanWP teması tamamen ücretsizdir. Ancak, bir temanın yapabileceklerinden başka bir işlevsellik eklemek istiyorsanız, uzantılara her zaman bakabilirsiniz.

OceanWP’ye bir göz atın

2. GeneratePress

WordPress için en popüler temalardan biri olan GeneratePress, en az çabayla güzel bir blog sahibi olmanızı sağlayan ücretsiz bir temadır.

GeneratePress ile yazı tipleri, üstbilgi alanı, altbilgi ölçeği ve herhangi bir şey için endişelenmenize gerek yoktur.

Kur ve etkinleştir. Logo ekleme, gezinme ve pencere öğelerini ayarlama gibi temel özelleştirmeleri yapın. Bu kadar. Tema Şema işaretlemesi ile birlikte geliyor.

En iyi yanı, temanızın işlevselliğini yükseltmeniz gerekirse, aslında tek bir tıklamayla yapabilirsiniz! GeneratePress, herhangi bir tema yükseltmesi olmadan işlevselliğini genişleten bir eklenti biçiminde premium bir eklentiye sahiptir.

GeneratePress’e bir göz atın

3. Schema Lite

MyThemeShop’tan en çok indirilen ve beğenilen SEO odaklı temalardan biri olan Schema, minimal tarzı nedeniyle popülerdir.

Schema Lite, çok hafif ve gerçekten hızlı olan ücretsiz bir WordPress teması.

İlgili Makaleler

Bu ücretsiz sürümle pek bir şey elde edemezsiniz, ancak bu tema yapı söz konusu olduğunda oldukça etkileyici.

Bu tema temiz ama görsel çekiciliği yok. Genel olarak, Schema lite teknoloji ve diğer ilgili alanlardaki bir blogcu için mükemmel bir seçimdir.

Schema Lite temasını keşfedin

4. Portum

Portum MachoThemes tarafından geliştirilen ücretsiz bir WordPress temasıdır. Çeşitli kişiselleştirme yeteneklerine sahip etkileyici bir düzen ile birlikte gelir.

Bu tema öncelikle iş, blog ve niş web siteleri pazarlamak için yapılmıştır. Ancak, canlı sitedeki testime göre, bu tema moda, yaşam tarzı, fotoğrafçılık ve diğer nişler için de harika.

Portum, SEO için optimize edilmiş bir tema ve harika bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Renkler ve tipografi, blog bölümü için canlandırıcı ve okunabilirliği oldukça iyidir, böylece blogunuzu daha kullanıcı dostu yapmak için başınızı çizmeniz gerekmez.

Portum Temasını ve Demosunu Keşfedin

5. Astra

X ile hızlanınca Astra egemen oldu.

Yeni başlayanlar için en çok tavsiye edilen temalardan biri olan Astra, açık kaynak koduna dayanan oldukça özelleştirilebilir bir tema. GitHub’da kodu bulunduğundan bu temayı istediğinizi yapın.

Hatta daha iyi SEO için gerekli tüm schema.org işaretlemesi ile birlikte geliyor. Astra hızlı ve ekstra şişkinlikten arındırılmıştır.

Astra blogcular, fotoğrafçılar, bir portföy siteleri ve daha pek çok ilgi çekici site ve siteye gerçekten yardımcı oluyor . Çekirdeği tamamen ücretsiz.

Astra Temasını Keşfedin

6. MeridianOne Theme

MeridianOne by MeridianThemes Store, sahip olduğu yapı ve düzene rağmen ücretsiz olan kaliteli bir tema. Gördüğünüz an taze, premium bir görünüm verir.

Bu yazı için araştırma yaparken 5 hafta önce MeridianThem’leri tanımaya geldim. Sürprizime göre, MeridianTheme, WPKube’ü kuran Devesh Sharma tarafından kuruldu .

MeridianOne Teması, WPkube’de göreceğiniz temaya hızlı ve oldukça benzeyen ücretsiz bir tema.

Hızlıdır ve minimal ve iyi yapılandırılmış yerleşimi sayesinde mükemmel kullanıcı deneyimi sunar. Tema tamamen hız ve SEO için optimize edildi. Ancak, kişiselleştirilemez ve örneğin tipografiyi değiştiremezsiniz. Bu tema en iyi teknoloji, hobiler ve diğer ilgili blogcular için uygundur.

MeridianOne Tema Demolarına Bakın

7. Zillah

Hem güzel hem de SEO dostu bir içerik odaklı blog çalıştırmayı hedefliyorsanız, Zilla mükemmel bir tema.

ThemeIsle tarafından düzenlendi Blogumda da Zilla kullandım. Birkaç ay önce ücretsiz temalar arasında seçim yaparken, Zilla ile sonuçlandım.

Zilla, ilgi alanlarıyla ilgili blog yazmayı seven kızlar ve kadınlar için en uygun, hafif, özelleştirilebilir ve görünüşte güzel bir tema.

Zilla Temasını Keşfedin

Over To You –  Bu liste harika ancak katkınız harika olabilir. Yapmanız gereken tek şey, herhangi birinizin bu listesinden favori ücretsiz WordPress temanızı yorumlamaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu