WordPress

WordPress Menülerine Sosyal Medya Simgeleri Nasıl Eklenir?

WordPress menüsüne sosyal medya simgeleri eklemek ister misiniz? WordPress bir sosyal medya profilleri bölümü ile gelmezken, WordPress’teherhangi bir widget hazır alanına sosyal medya simgeleri eklemek ve görüntülemek için kolayca WordPress gezinme menülerini kullanabilirsiniz . Bu makalede, WordPress menülerine nasıl sosyal medya simgeleri ekleneceğini göstereceğiz

Neden Sosyal Medya Simgeleri Menülere Katmalısınız?

WordPress menülerini kullanarak sosyal medya simgelerini eklemenin en büyük avantajı, basit bir sürükle ve bırak arayüzü ile görünecekleri sırayı değiştirme olanağına sahip olmanızdır.

Kenar çubuğunuzdaki sosyal medya simgelerini görüntülemek için üçüncü taraf eklentileri kullanabilirsiniz , ancak bu çözümlerin çoğu esnek değildir.

Kolay sürükle-bırak arayüzünün yanı sıra, sosyal medya simgelerini WordPress menülerine eklediğinizde, kenar çubuğunuz, alt alanınız, aşağıdaki mesajlar vb. Dahil olmak üzere sitenizdeki herhangi bir widget hazır alanına görüntüleyebilirsiniz.

Bu, sosyal medya simgelerini WordPress menülerine kolayca nasıl ekleyeceğimize bakalım.

WordPress Menülerine Sosyal Medya Simgeleri Ekleme

Yapmanız gereken ilk şey, Menü Görüntüsü eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir . 

Etkinleştirme sonrasında, Görünüm »Menüler sayfasını ziyaret etmeli ve yeni bir menü oluşturmalısınız.

Ardından, her sosyal medya kanalı için yeni sosyal menünüzde ayrı bağlantılar eklemeniz gerekir.

Her menü öğesinin altında bir menü görüntü düğmesi seçeneği olduğunu fark edeceksiniz. Sosyal medya simgenizi buraya yüklemek için kullanabilirsiniz.

Fare üzerinde görüntülemek için ana simge görüntüsü ile üzerine farklı bir simge yüklemenizi sağlar.

Bundan sonra sosyal simge için bir boyut seçebilirsiniz. Görüntü boyutu için birden çok seçenek var. Tüm sosyal menü simgeleriniz için aynı boyutu seçtiğinizden emin olun, böylece menü alanını bozmaz.

Ardından, her sosyal kanalın adını simgenizle görüntülemek için bir konum seçmeniz gerekir. Sosyal ikonu sadece etiketsiz olarak görüntülemek istiyorsanız, Başlık pozisyonu ayarı altındaki ‘Gizle’ seçeneğini seçmeniz gerekir.

İhtiyaç duyduğunuz kadar sosyal simge eklemek için aynı işlemi tekrarlamanız yeterlidir.

Menü öğeleri eklemeyi tamamladıktan sonra, sosyal menünüzün görüntü konumunu seçmeniz ve ‘Kaydet Menüsü’ düğmesine tıklamanız gerekir.

Artık WordPress menüsünüzdeki sosyal medya simgelerini görmek için web sitenizi ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca, WordPress kenar çubuğunuzdaki sosyal simge menüsünü de ekleyebilirsiniz. Sadece Görünüm »Widgets sayfasına gidin ve kenar çubuğu widget alanında ‘Navigasyon Menüsü’ widget’ını sürükleyin.

Menü Seç açılır menüsünde, yukarıda oluşturduğunuz sosyal menüyü seçip ‘Kaydet’ düğmesini tıklamanız gerekir.

Not: Yukarıdaki görüntü sadece örnek amaçlı görüntülenir. Widget’ın tam olarak böyle görünmesini sağlamak için, özel CSS eklemeniz gerekir.

Bu kadar. Bu makalenin, WordPress menülerine nasıl sosyal medya simgeleri ekleyeceğinizi öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu