WordPress

WordPress’de Google ile Tek Tıklamayla Giriş Ekleme

WordPress sitenize Google ile tek tıklamayla giriş eklemek ister misiniz? Kullanıcıların Gmail hesabına giriş yapmalarına izin vermek, onları WordPress kullanıcı adlarını ve şifrelerini hatırlamak zorunda kalmayacaklarından zaman kazandırır. Bu makalede, WordPress’te tek tıklamayla Google girişinin nasıl kolayca ekleneceğini paylaşacağız.

Neden WordPress’te Tek Tıklamayla Google Girişi Eklemelisiniz?

Çoğu internet kullanıcısı Google hesaplarına giriş yapmış durumda. Bu, her uygulama için ayrı ayrı oturum açmadan Gmail, Drive, Dokümanlar, Fotoğraflar ve daha fazlası gibi tüm Google uygulamalarına hızlıca erişmelerine olanak tanır.

WordPress giriş sayfanızda tek tıklamayla Google girişinin etkinleştirilmesi, kullanıcılarınızın Gmail hesabını kullanarak web sitenizde hızlı bir şekilde oturum açmalarına olanak tanır. Zaman kazandırır ve her defasında giriş bilgilerini girmeleri gerekmez.

Kuruluşunuz profesyonel iş e-posta adresleri için GSuite kullanıyorsa , ekip üyeleriniz giriş yapmak için kuruluşunuzun Google Apps hesaplarını kullanabilir.

Basit bir WordPress blogu çalıştırırsanız , bu özelliği kullanışlı bulmayabilirsiniz. Bununla birlikte, tek tıklamayla Google girişi gibi tek oturum açma özelliği, kullanıcıların çok yazarlı web siteleri , üyelik web siteleri ve çevrimiçi kurslar satan web siteleri gibi oturum açmalarını gerektiren tüm web siteleri için çok yararlıdır .

Bu söylenecek olursa, Google ile WordPress web sitenize kolayca tek tıklamayla girişin nasıl ekleneceğine bir göz atalım.

WordPress’de Tek Tıklamayla Gmail Girişi Ekleme

Yapmanız gereken ilk şey Google Apps Oturum açma eklentisini yüklemeniz ve etkinleştirmenizdir . 

Etkinleştirme sonrasında, WordPress yönetici alanınızda Ayarlar »Google Apps Giriş sayfasına gitmeniz gerekir . Ana Kurulum sekmesi altında, Müşteri Kimliği ve Müşteri Gizli kodu eklemeniz gerekir .

Bu ayrıntıları almak için Google Developers Console’u ziyaret etmeniz gerekir . Henüz giriş yapmadıysanız, Google hesabınızla giriş yapmanız istenecektir.

İlginizi Çekebilir

Ardından, üst menüden Proje başlat’a tıklamanız gerekir . Devam etmek için Yeni Proje düğmesine tıklayacağınız bir açılır pencere açılır .

Şimdi, bir proje adı eklemeniz ve konumu seçmeniz gerekiyor. Proje adı herhangi bir şey olabilir ve Konum , kuruluşunuzun alan adıdır (example.com). Şirketinizin Google hesabıyla veya GSuite hesabınızla giriş yaptıysanız, konum ve kuruluş otomatik olarak eklenir.

Ancak, kişisel Google hesabınızdan bir proje oluşturuyorsanız, konumu Hiçbir Organizasyon seçilmeden bırakabilirsiniz .

Ardından devam etmek için Oluştur düğmesine tıklayın.

Artık API’lar ve Hizmetler panosuna yönlendirileceksiniz . Bu sayfada, sol menüden Kimlik Bilgilerini tıklamanız ve OAuth izni ekran sayfasına gitmeniz gerekmektedir.

E-posta Adresi alanında, bu projeyi oluşturmak için kullandığınız e-posta adresinizi eklemeniz gerekir. Ayrıca, web sitenizin URL’sini Ana Sayfa URL alanına eklemeniz ve Kaydet düğmesini tıklamanız gerekir.

Bundan sonra, tekrar Kimlik bilgileri sayfasına götürecektir. Devam edin ve OAuth istemci kimliği seçeneğini belirlemek için Kimlik Bilgilerini Oluştur düğmesine tıklayın.

Ardından, Web uygulamasını bir Uygulama türü olarak seçmeniz gerekir. Yetkili JavaScript kaynaklarında, web sitesi URL’nizi (http://www.example.com) girmeniz ve WordPress giriş sayfası URL’sini (http://www.example.com/wp-login.php) eklemeniz gerekir. Yetkili yönlendirme URL’leri alanı.

Bundan sonra, Oluştur düğmesine tıklayın ve bir açılır pencerede Müşteri Kimliği ve Müşteri Gizli bilgilerinizi göreceksiniz.

Bu anahtarları WordPress yönetici alanınızın eklenti ayarları sayfasında kopyalamanız ve yapıştırmanız gerekir.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  WordPress URL'lerinden v=XXXX dizesini kaldırma

Bundan sonra, WordPress yönetici hesabınızdan çıkış yapabilirsiniz ve giriş ekranınızda Google ile Giriş Yap düğmesini göreceksiniz.

Düğmeye tıklamak, WordPress hesabınıza tek tıklamayla giriş yapmanızı sağlar. Ancak, kullanıcıların yalnızca web sitenizde kullandıkları Google hesabıyla giriş yapabildiğini unutmayın.

Bu makalenin, Google ile WordPress’te tek tıklamayla girişin nasıl ekleneceğini öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı