Girişimcilik

Ebay’da Satış Yapmak ve Ebay’da Mağaza Açmak

Bir eBay işletmesini nasıl başlatacağınızı araştırıyorsanız, doğru yere geldiniz.

Bir eBay işletmesini nasıl başlatacağınızı araştırıyorsanız, doğru yere geldiniz.Ebay’de Satış Yapmak ve Ebay’de Mağaza Açmak İçin Bilmeniz Gerekenler.

Ebay , bir iş olarak ya da dağınıklığı gidermek ve biraz fazladan para kazanmak için kullanılmış ya da yeni ürünleri alıp satma imkanı veren bir çevrimiçi alışveriş ve açık artırma mekanıdır.

Sitenin kullanımı serbest olmasına rağmen, eBay bazı satıcı ücretleri talep ediyor. Ürün başına bir ekleme ücreti ve son değer ücreti ile kullanılan herhangi bir ek ancak isteğe bağlı özellik için ücret vardır. Daha sonra bu konuya gireceğiz.

1. Neleri satacağınıza karar verin

Sizin için en kazançlı ürünü seçin

EBay’de bir işletmeye başlamak istediğinizde dikkate almanız gereken ilk şeylerden biri, sattığınız şeydir.

Ne satılacağını bulmak sadece eBay girişimcilerinin yapması gereken bir şey değil; herkes için anahtarbir iş kurmak . Ne tür bir hizmet ya da ürün sizin için,daha verimli kazançlı önce buna karar verin.

Nakliye ve depolamada faktör

Ne satılacağına karar verme sürecinde çalışırken, nakliye ve depolama maliyetleri gibi şeyleri akılda tutmayı unutmayın. USB sürücüye posta göndermek bilardo masasından çok daha kolay. Hassas ürünler satmayı düşünüyorsanız, ekstra paketleme maliyetlerini ve kırılma potansiyelini göz önünde bulundurun.

Kısıtlamaların farkında olun

Yani, neredeyse her şeyi satmakta özgürsünüz. Ebay, satamayacağınız ürünlerin listesini sitesinde veriyor zaten. Sanat, etkinlik biletleri ve hediye kartları gibi şeyleri içerdiği gibi listeyi gözden geçirmeye değer. Ebayın sitesine bir girin göz atın derim.

Bildiklerinizle başlayın

Ne sattığınızdan emin değilseniz, sevdiğiniz şeyleri ve ne bildiğini düşünmek iyi bir fikirdir. Hobin var mı? Belki de Polaroid fotoğraf makinelerinin hevesli bir koleksiyoncusu olursunuz ve ürünlerin zaman içinde nasıl geliştiğini bilmek için herşeyi bilirsiniz.

Bildiğiniz bir şeyi seçmenizi öneriyoruz çünkü eBay’de satmanın önemli bir parçası, bu ürünler için pazarın neye benzediğini bilmek.

Kendine sor:

 • Talep var mı?
 • İnsanlar satın almadan önce neleri göz önünde bulundurur?
 • Genelde ne için satıyor?
 • Nasıl tarif etmelisin?
 • Nerede listeleyelim (kategori)?
 • Kâr için yeniden satış yapabilmeniz için uygun bir fiyata nereden bakacağınızı biliyor musunuz?

Elbette, bu daha az tanıdığın bir şeyi seçemeyeceğin anlamına gelmez. Eğer harika bir araştırmacıysanız ve yeni bir hobi arıyorsanız, belki de şimdi dallanma zamanı.

İpucu: Pazar araştırması yapmayı seviyorsanız Terapeak denemeye değer. Alışveriş yapanların nasıl davrandığına ve ürünlerin eBay, Amazon ve Alibaba’da nasıl performans gösterdiğine dair içeriden bilgi almak için Terapeak’i kullanabilirsiniz. 30 gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz.

Popüler ürünleri araştırın

Ebay, sitelerinde “ne satılacağı”  konusunda harika bir bölüm var . Elektronik, moda ve koleksiyonlar sürekli olarak en popüler kategoriler arasında listelenir.

2018’de elektronikte satılan popüler ürünler şunlardır:

 • Oyun konsolları
 • Cep telefonu aksesuarları
 • Dizüstü
 • Bluetooth hoparlörler

Elektronikle ilgili bir uyarı : Eğer yeni başlıyorsanız, özellikle de ikinci el elektroniği satıyorsanız, bir süre onlardan uzak kalmak iyi olabilir. Arızalı monitörler, klavyeler veya sabit diskler ile ilgili şikayetler ve iadelerle uğraşmadan önce sitenin nasıl çalıştığını öğrenin.

2018 yılında moda olan popüler ürünler şunlardır:

 • Spor ayakkabılar
 • Kemerler ve güneş gözlüğü gibi aksesuarlar
 • Smartwatches için yedek bantlar
 • Makyaj
 • Saç aksesuarları

2018’deki koleksiyondaki popüler ürünler şunlardır:

 • Pullar
 • madeni para
 • Ticaret kartları
 • Oyun, Magic the Gathering ve YuGiOh gibi

2. eBay mağaza hesabınızı kurun

Her ay çok fazla ürün listeleyecekseniz, bir eBay mağazası iyi bir fikirdir, eğer başka bir nedenden ötürü para biriktiremeyeceği için.

Normal olarak, eBay’de öğeleri listelediğinizde, genel kamuya üye olarak bunu yapıyorsunuz ve herhangi bir aylık ücrete bağlı kalmanız gerekmez. Bununla birlikte, bir eBay mağazasında aylık bir ücret ödemeniz gerekir. İhtiyaçlarınıza en uygun paketlere karar verebilir ve maliyetleri düşük tutabilirsiniz.

Şu anda, eBay, değişken indirim yapılarına sahip beş mağaza paketi sunmaktadır:

 • Başlangıç: 100 ücretsiz sabit fiyat listeleri / ay ve aylık 4,95 $ maliyeti (yıllık olarak faturalandırılır)
 • Basic 250 ücretsiz sabit fiyat listeleri / ay ve aylık 21,95 dolar (her yıl faturalandırılıyor)
 • Premium: 1.000 adet sabit fiyat listesi / ay ve aylık 59.95 dolar (yıllık olarak faturalandırılır).
 • Anchor: 10.000 sabit fiyat listeleri / ay ve aylık 299,95 dolar (yıllık olarak faturalandırılır).
 • Kurumsal: Aylık 100.000 sabit fiyatlı giriş / ay ve 2,999,95 $ (yıllık faturalandırma)

Bir e-ticaret web siteniz yoksa ve insanları yönlendirmek için daha kişiselleştirilmiş bir yer istiyorsanız bir mağaza iyi bir fikirdir . Benzer ürünler çok satıyorsanız iyi bir fikirdir. İnsanlar göz atmak ve başka neler olduğunu görmek isteyebilir.

Africa Direct’in eBay mağazası , mikroda web sitesi olarak çalışan bir mağazanın harika bir örneğidir. EBay’de satın almanın çok kolay olduğu göz önünde bulundurulduğunda, birçok kişinin kart ayrıntılarının kayıtlı ve PayPal ile bağlantısı zaten var. Birisinin eBay mağazanızdan, güvenemeyebilecekleri bir e-Ticaret sitesinden satın alma olasılığı daha yüksektir.

3. Ebay iş yetkilisi ve yasal hale getirin

Bir iş kurma hakkında bilmeniz gerekenler

EBay mağazanızı kullanıma sunmaya yaklaştıkça düzenli kalmanıza yardımcı olmak için bu ücretsiz indirilebilir işletme başlangıç ​​kontrol listesini kullanın. Çevrimiçi bir mağazayı işletmek, özellikle kurulumu çok kolay olan bir şey, “normal” bir işletmenin karşılaması gereken tüm yasal gerekliliklerden muaf olduğunuz anlamına gelmez.

Aslında, eBay’de çok fazla satış yapmaya başladığınızda veya düzenli bir kâr sağladığınız anda, IRS sizi bir iş olarak sınıflandırır ve normal bir işletmenin karşılaması gereken tüm gereksinimleri karşılamanız gerekir. Eğer bir işi yürütmek niyetindeyseniz, henüz düzenli satış yapmıyor olsanız bile, işinizi resmi olarak kaydettirmeye değer olabilir. Çok az maliyetli ve sizi açıkta tutacaktır.

Bu şunları içerecektir:

 • İşletme adınızı kaydetme
 • Federal Vergi Kimlik Numarası Alma
 • Federal ve eyalet lisansları veya izinlerinin alınması
 • Yasal bir iş yapısına karar vermek

İş yapıları

Genel olarak, dört yasal yapı veya iş formatı vardır. Bazı insanlar için bir iş türü seçmek basittir; diğerleri için avukatla görüşmek gerekir.

Ben bu prosesler kendini ele nispeten rahatız f, sen gibi bir şirket gidebilirsiniz  LegalZoom, küçük işletme sahiplerinin yüzlerce iş dahil ve gibiler için ilgili belgeleri düzenlemek yardımcı olur. Ancak, hangisinin sizin ihtiyaçlarınıza en uygun olacağı konusunda emin değilseniz, yasal bir uzmana danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz .

Eğer yapabiliyorsanız, yerel Ticaret Odası üyesi olan birini arayın. İşte eBay işinize uygunluğunun yanı sıra göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz şeylerle ilgili biraz bilgi içeren her bir işletme formasyonuna kısa bir genel bakış.

Şahıs mülkiyeti

Bir şahıs şirketi, kendi başına yarı zamanlı veya tam zamanlı bir iş yürüten birçok kişi için tercih edilen iş türüdür. Bu, işin en basit şeklidir ve kurulumu son derece kolay ve uygun maliyetlidir. Şahsi çek hesabınızı kişisel çek hesabınızdan çalıştırabilir ve eyalet ve federal vergilerinizden kaynaklanan masrafların çoğunu mahsup edebilirsiniz.

Tek sahiplik ile ilgili risk, tüm ticari yükümlülüklerin size kişisel olarak bağlı olmasıdır. Krediler için temerrüt ederseniz veya ödenmemiş borçlarınız varsa, kişisel varlıklarınızı kaybedebilirsiniz.

Ortaklık

Bir veya daha fazla kişiyle bir eBay ortaklığı kurmak bu platformda para kazanmanın çok verimli bir yolu olabilir. Sözlü bir anlaşma ile başlayabilir, ancak resmi bir yazılı anlaşma her zaman oluşturulmalıdır; En kötü durum senaryoları için tüm görevleri, muhtemel anlaşmazlıkları, kısıtlamaları ve hükümleri düşünün – örneğin “Ne olursa…”

Ortaklığın kendisi, 1065 sayılı Form’u IRS’ye dosyalamak zorundadır ve kazançlar, bireysel iadelere dayanarak vergilendirilir (yazılı anlaşmada belirtilen şartlarla veya sahiplik yüzdesiyle belirlenir). Yasal olarak, her ortak kendileri ve birbirlerinden sorumludur. Oluşan tüm davalar, sizin veya her ikinizin de potansiyel olarak dahil olabileceğinden, ortakların görevlerini ve çevrelerini etkileyebilecek her türlü yasallığı bildiğinden emin olun.

Bilge ile ilgili bir kelime: Ebay, Kullanıcı Anlaşmasında “eBay hesabınızı (Geri Bildirim dahil) ve kullanıcı kimliğini rızamız olmadan başka bir tarafa transfer edemeyeceğinizi belirtir.”

Dolayısıyla, eşiniz geri çekilmeye karar verirse veya ayrı yollara gidip ayrı işlere başlamak istiyorsanız, hesabı kimin aldığından emin değilseniz, sıfırdan başlayarak veya ağır bir şekilde başlamış olabilirsiniz. hukuki ihtilaf. Bu muhtemelen okumalısın bir anlaşma.

Limited Şirket (LLC)

Adından da anlaşılacağı gibi, Sınırlı Sorumluluk Şirketlerinin yükümlülükleri genellikle sahiplerine aktarılmamaktadır. Bu, mal sahibinin veya sahibinin sorumluluğunun şirkete yatırdığı tutarın ötesine geçmediği anlamına gelir.

Ancak vergilendirme açısından, sahiplerin veya üyelerin tamamı sorumludur. Vergiler vadesi geldiğinde, yüzde sahiplik veya yatırıma dayalı olarak bireyler için kar ve zarar hesaplanır. Üyeler tarafından uygun gelir raporlamasını onaylamak için Form 1065’e başvurulmalıdır. LLC’nin kendisi, üyeler tarafından ödenen vergiyi kurum olarak ödeyerek ve bazı karları şirket içinde tutarak azaltabilir.

Şirket

Bir şirket tamamen kendi başına faaliyet gösteren bir tüzel kişiliktir. Bir çalışan sahibi olarak kendi banka hesabınızdan kendi zevkiniz için para alamazsınız. Resmi olarak sorumlu bir amaç için olmalı.

Kurulabilen iki tür şirket vardır: S veya C. Birincisi karların kendi vergi iadenize geçmesine izin verir ve ikincisi kendi vergi beyannamelerini verir ve siz de resmi olarak bir çalışansınız demektir. Kurumunuzu kurduğunuz eyalet, ne kadar vergi ödeyeceğinizi ve takip etmeniz gereken kuralları belirleyecektir.

Eyaletinizdeki vergi oranlarından haberdar olmanız ve tam olarak ne anlama geldiğini tam olarak bilmeden önce bir şirket kurmanız ve bireysel sahip ve çalışan olarak sizin için bir anlam ifade etmemelisiniz.

4. Öğelerinizi listelemeye başlayın

Ücretleri anlamak

Henüz yapmadıysanız, eBay’in satış ücretlerini öğrenmek için bir dakikanızı ayırın .

Politikalarınız hakkında proaktif olun

Alıcıların sorularını nasıl yanıtlayacağınızı düşünün. Net müşteri hizmetleri ve iade politikaları atlamayı atlamayın.

Alıcılardan kabul edeceğiniz ödeme yöntemlerini belirleme

Ebay, satıcılar için birkaç farklı ödeme seçeneği sunmaktadır : Paypal, kredi ve banka kartları, çek ve para siparişleri, teslim alma ödemeleri veya banka havaleleri.

Satıcı hesabınızı oluşturun

Öğelerinizden herhangi birini listeleyebilmeniz için bir satıcı hesabı ayarlamanızgerekir . İlk olarak, “kişisel hesap” veya “iş” hesabı ayarlayıp kurmayacağınıza karar vermelisiniz .

Bir eBay işini başlatıyor ve her ay iyi bir ürün hacmi satmayı planlıyorsanız, işletme hesabını seçmek isteyeceksiniz – kişisel seçenek geçici satıcılar içindir.  Süreç basit ve basittir ve eBay tüm bunlar boyunca size yol gösterecektir. Kurulum işlemini tamamladıktan sonra, satıcı kontrol panelinize alışmak için biraz zaman ayırın.

Girişlerinizi oluşturun

İlk girişinizi oluşturmak için eBay hesabınıza giriş yapın. Sağ üst köşedeki “sat” bağlantısını tıklayın. Bu sizi Özet sayfanıza götürecektir.

Bu sayfada olduğunuzda, hesabınızın sol tarafında dikey bir gezinme göreceksiniz. Mavi “Bir Ürün Al” düğmesine tıklayın. Ebay sürecin geri kalanı boyunca size rehberlik edecektir.

Yapmanız gereken ilk seçeneklerden biri, girişiniz için bir şablon oluşturup oluşturmamanızdır. Aynı türden bir çok kategoriyi sattığınızı biliyorsanız, bunu başlangıçtan itibaren ayarlamak çok zaman kazandırabilir. Ürün açıklamanızın ifadesinin öğenizin görülmesine ve satılmasına yardımcı olma konusunda ne kadar önemli olduğunu hafife almayın .

Eşyalarınızı satmak ve görülme olasılığınızı en üst düzeye çıkarmak için şunları eklemeniz gerekir:

5. Ürünlerinizi fiyatlandırın

Neyse ki, öğelerinizi fiyatlandırma konusunda birçok bilgi var . Listeye baktığınız belirli bir öğe için basit bir eBay araması yapmak size doğru basketbol figürü hakkında iyi bir fikir vermelidir.

Bununla birlikte, fiyatlar bazen çılgınca değişebilir; bazı satıcılar sabit fiyatlarla ürün listelemeyi tercih ederken, diğerleri daha düşük bir fiyatla satış yapmayı tercih eder ve satışlarını açık artırma olarak çalıştırır.

İpucu: Geçmişte listelemek istediğiniz bir öğenin ne kadarını sattığını öğrenmek için eBay’in Gelişmiş Arama özelliğini kullanın.

EBay’in varsayılan arama yönteminin, hem öğenin gönderim bedeli hem de liste fiyatını dikkate alan “En İyi Eşleşme” olduğunu unutmayın.

Kombine fiyat gerçekten önemli 

Gerçek bir mağazada olduğu gibi, ürünlerinizin kolayca bulunmasını sağlamak zorundasınız. Bunu yapmanın en iyi yolu, nakliye ve liste fiyatınızın adil olmasını sağlamak ve iyi müşteri hizmetleri aracılığıyla satıcı puanınızı yüksek tutmaktır. Adil bir fiyat, insanlar sizinki gibi öğeler aradığında sonuçlarınızın daha da yükselmesini daha da olası hale getirecektir.

İpucu: Arama görünürlüğünüzü artırmak istiyorsanız, eBay’in ” yedek fiyatı ” ayarlarını deneyebilirsiniz .

Temel olarak, düşük bir fiyat belirleyebileceksiniz, ancak aynı zamanda, daha düşük bir fiyat limiti ayarlayabileceksiniz. Böylece, rezerv fiyatınız insanlar öğenizde teklif verdiğinde karşılanmazsa, satış yapmayacaktır. Bir rezerv fiyat belirlemek için, her bir ürün için küçük bir ücret ödemeniz gerekecektir . Canlı yayınlanmadan önce kaçırdığınız hataları veya hataları yakalayabilmeniz için öğe listeleme önizlemenize yakından baktığınızdan emin olun.

6. Ebay legalese ve bilmeniz gereken şeyler

Bir işletmeyi yürütmek sadece sıkı bir iş değildir; sen de zevk almalısın. Bunun yolunda gidebilecek şeylerden biri, oynamak zorunda olduğunuz kuralları bilmemek.

Sorunları en aza indirmek için, eBay’in değerlerine aşina olmak, sitede neleri satabileceğiniz ve satamayacağınızı anlamak, rekabetiniz adil olmadığında ne yapacağınızı ve elbette ne yapacağınızı bilmek isteyeceksiniz. “zor bir teklif veren” veya ödemeyen bir alıcı.

Bu sorunların her biri eBay tarafından derinlemesine ele alınmıştır, bu yüzden burada her birine en önemli bağlantıları dahil edeceğiz:

7. Çevrimdışı eBay merkezinizi kurun

EBay işinizi kurmanın hala başlangıç ​​aşamasındayken, çevrimdışı olarak nasıl çalışacağını düşünmek için biraz zaman ayırın. Anlamı – envanterinizi nerede saklıyorsunuz? Gönderilerinizi paketlemek için özel bir iş istasyonunuz var mı?

Özellikle ilk başladığınızda, sadece sizin için çalışmasını sağlayın. Yedek odanızda veya garajda başlayabilirsiniz.

Aşırı karmaşık yapmayın. Ancak, özellikle işinizi ve envanterinizi hızla büyütmeyi düşünüyorsanız, ileriyi düşünün. İyi bir kayıt tutma sistemini bir araya getirerek başlayın, böylece envanter açısından elinizde ne olduğunu bilirsiniz ve kolayca bulabilirsiniz.

EBay stokunuzu nasıl depolayacağınıza karar verin

Ne sattığınıza bağlı olarak, malların depolanmasını kolaylaştıracak bazı iyi öğeler şunlardır:

 • Plastik veya çelik raflar
 • Şeffaf etiketlerle şeffaf plastik kutular (çok fazla stokunuz varsa)
 • Plastik Ziploc / çerez torbaları (küçük eşyalar için iyi)

Elinizde ne olduğunu görebilmek için temiz saklama kutuları kullanmanızı öneririz.

Envanterinizi takip edin

Bir kağıt defter veya yazılım programı kullanmayı tercih ederseniz, bununla ilgili hiç şüpheniz olmasın – özellikle de işiniz büyüdükçe, envanterinizin bir kaydını tutmak önemlidir ve IRS’nin göründüğü durumlarda iyi kayıtlar tutmak daha önemli hale gelir. şeylere. Bir çok envanteri takip etmenin en iyi yolu iyi bir defter tutma sistemine yatırım yapmaktır.

QuickBooks Online, eBay hesabınızla kolayca bütünleştiği için birçok eBay satıcısının favorisidir. Bu da, herhangi bir şeyi manuel olarak kopyalamak zorunda kalmayacağınız anlamına gelir.

Ambalaj malzemelerinizi ve iş istasyonunuzu ayarlayın

HQ’nizin vazgeçilmez bir parçası “nakliye departmanı” dır. Sorunsuz çalışan bir operasyon sağlamak için özellikle ihtiyacınız olan herşeye sahip olduğunuzdan emin olmak istersiniz. .

Her zaman yanınızda bulundurmanız gereken öğeler:

 • Ambalajı temizlemek için bir şey – Goo Gone veya un-du gibi bir çıkartma ürünü veya sadece WD-40
 • Kabarcık sargısı
 • Nakliye bandı
 • Strafor paketleme yerfıstığı
 • Plastik poşetler ve çöp poşetleri (daha büyük eşyaları sarmak ve su yalıtımı için iyidir)
 • Çeşitli zarflar (öğeleri güvenli tutan kullanışlı kabarcık posta zarfları dahil)
 • Kutular ( daha fazla bilgi için yerel USPS mağazasına bakın)

Şimdi git ve satışını Yap!

Gittikçe çok şey öğreneceksiniz – fiyatlarınızı test edin, dil ve süreçleri sıralayın, böylece olabildiğince verimli olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

Ayrıca, bir e-ticaret veya çevrimiçi iş planı hazırlayın.

Neden kendi iş planınızı oluşturuyorsunuz? Başarılı olmak için neler yapmanız gerektiğine karar vermenize yardımcı olacak bir çerçeve olarak düşünün. İşletmeniz için finansal hedefleriniz var mı? İş planınız o kilometre taşlarını karşılamanıza ve olabileceğiniz en başarılı eBay işine sahip olmanıza yardımcı olacak bir araç olmalıdır.

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. Ebay’da Türkiye’den yurt dışına kargolama ve kargo firması ile oluşabilecek olası diyaloglar hakkında bahsedebilir misiniz?

  1. Merhaba tabiki en kısa sürede editör arkadaşlara söyleyim araştırma yapıp istediginiz konuyu sitemizde yayınlasınlar.. Lütfen abone olmayı unutmayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu