Girişimcilik

Introverts için Liderlik İpuçları

Introverts, çok fazla sosyalleşmeden sonra genellikle kesinti gerektiren benzersiz ırklardır. Kabul edilebilir etkileşim seviyeleri, bir dışa doğru olanlardan büyük ölçüde farklıdır; ama bu, onları büyük liderler olma konusunda daha az yetenekli kılmaz.

SurePeople’in stratejik ortaklıklarından sorumlu başkan yardımcısı Demetra Anagnostopoulos, “En etkili ve güvenilir liderlerin ve yöneticilerin bazıları, içe dönükler .” Dedi . “Neden? Çünkü onlar fikirleri formüle etmeyi, formüle etmeyi ve işlemeyi tercih ediyorlar ve tüm bilgileri düşünceli yollarla sunmayı tercih ediyorlar.”

Birçoğu, dış kaynak kullanımının liderlik için daha uygun olduğuna inanıyor olsa da, bu doğru değildir. Liderler her tür ve biçimde gelir. Dışa dönük bireyler, işi iyi yapmak için doğal kişilik özelliklerinden yararlanabilirler. İşte daha iyi liderler olmak isteyen içe dönükler için üç ipucu.

Kariyerinizin herhangi bir aşamasında kim olduğunuzu maskelememeli veya değiştirmemelisiniz. Dışadönüşün davranışını benimsemeye çalışmak yerine, hem hedeflerinizi hem de şirketinizi ilerletmek için güçlü yanlarınızı bir içe dönük olarak yönlendirmelisiniz.

Anagnostopoulos, “İçine kapanmış bir liderin temel güçlerinden biri, nadiren“ itici veya uçucu ”olarak algılanacak olmasıdır. “Sonuç olarak, içe dönük liderler, fikirlerini ve savunucularını sunma noktasına ulaştıklarında güven, istikrar ve açıklık yaratırlar.”

O, bu şekilde olduğu için özür dilemek yerine, liderlik yolunuzu benimsemelisiniz.

Introverts, “Yapının Rüya Ağını Oluştur ” (TarcherPerigee, 2017) kitabının yazarı J. Kelly Hoey, sonuçların elde edilmesi için odaklanmış ve kasıtlı yollarla hareket edebilecekleri durumların gerçekliklerine aşırı duyarlılar. “Onlar insan etkileşimlerinin gözlemcileridir. Onlar durumu dinlerler ve onlardan önce meydan okurlar, sonra da eylemde bulunmadan önce her eylem öğesi üzerinden eleştirel düşünürler.”

“Öğrenenler genellikle büyük dinleyicileridir, potansiyel olarak tepeden bakanların göz ardı ettiği ayrıntıları yakalamalarına ve çekmelerine olanak veren bir güçtür,” diye ekledi Andrew Alfano, The Learning Experience’dabaşkan ve COO . “Onlar için ağır bir kaldırma yapmak için sessizlik kullanmak, içsel düşüncenin ve problem çözmenin yüzeyde belirgin olmamasına izin verebilir. Bir liderin anahtarı, kendini ifade etmenin sağlanması için içe dönükler için yer, fırsat ve uygun kanallar yaratmaktır.”

Ekibinizin endişelerini dile getirmesini istemeniz gibi, nasıl çalışmayı tercih edeceğiniz ve bunun herkes için ne anlama geldiği konusunda da açık olmalısınız. Herkesin ihtiyaçlarını eşit şekilde karşılayan bir yöntem kullanın.

“İşleme tarzınızı, önderliğinizle açıkça paylaşın ve size bilgi sunarken sizin için ‘iyi’ nin neye benzediğini netleştirin,” dedi Anagnostopoulos. “Bu, özellikle doğrudan raporlarınız veya harici işlemciler olan ekip üyeleriniz varsa, işbirliğini artırmanıza ve çakışmayı azaltmanıza yardımcı olacaktır.”

Herhangi bir sorun veya endişeye maruz kalıyorsanız ve bunları ele almadan önce düşünmek için zamana ihtiyacınız varsa, yanlış anlaşılmaları önlemek için bunu ekibinize açık hale getirmelisiniz.

Anagnostopoulos, “Yansıtıyorken insanlardan tevkif bilgi olarak algılanabilir,” dedi. “Bir proje ya da sürecin başlangıcında, düşünce bölgenize girdiğinizi ve kendinize ekiple paylaşmak için bir zaman sınırı verdiğinizi bildirin.”

Kariyerinizi ne zaman, niçin ve nasıl aktif bir şekilde harekete geçireceğiniz konusunda önemli bilgiler elde etmek için güçlü gözlem becerilerinizi kullanın.

Hoey, liderlerin yapabildikleri en büyük hatalardan birinin, ikinci bir düşünce olmaksızın “bilen” kişinin – belki de bir patron, yönetici veya akıl hocası – tavsiyesini körü körüne takip ettiğini belirtti. Bu nedenle, içgüdüleri genellikle algılanandan daha fazla iletişim kurduklarını düşünürler. Hoey, içe dönük liderlerin doğrudan raporları karanlıkta kaldıklarında aşırı iletişim kurduklarını hissetmeleri için nadir değildir.

“Diğerleri bilmediğiniz, umursamadığınız veya bilmediğiniz anlamına gelebilir, çünkü içgüdüleri dinlemeye ve anlamaya çalışır, sonra gerçekleri topladıktan sonra kendi perspektiflerini paylaşır,” diye ekledi Alfano .

Alfano, iç içe geçmelerin de dahil olmak üzere diğerleriyle bağlantı kurup ağ kurması için hayati önem taşıyor. Bu şekilde, dengeyi bulmak ve daha iyi iletişim kurmak için bu ilişkileri kullanabilirsin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu