Seo

Google da üst sıralara çıkma yöntemleri

Google üst sıralara çıkmak ücretsiz,Yani web sitenizi Google’ın 1. sayfasından almak istiyorsunuz, ancak nasıl olduğundan emin değil misiniz? Eh, doğru yere geldiniz! Google’ın 1. sayfasından düzinelerce web sitesi yerleştirdim ve size nasıl yapabileceğinizi göstereceğim.

Öncelikle, Google ve diğer arama motorlarının nasıl çalıştığı konusunda hızlı bir primer ile başlayalım.

Google (Ve Diğer Arama Motorları) Nasıl Çalışır?

Google hakkında bilmeniz gereken ilk şey, Google’ın İnternet DEĞİLDİR. Web sitenizin Google’da görünmemesi, İnternet’te olmadığı anlamına gelmez. Web siteniz, belirli bir anahtar kelime için Google’ın arama sonuçlarında görüntülenmeden İnternet’te yayınlanabilir.

Google’ın ve diğer arama motorlarının web sitelerini görüntüleme biçimi şudur: Google’ın, İnternet’in tüm web sitelerini rastgele ziyaret eden, her sayfanın anlık görüntülerini çeken ve bunları büyük bir veritabanında saklayan, saatlerce çalışan otomatik bilgisayar sistemleri vardır.

Her bir web sayfasının bir anlık görüntüsünün bir parçası olarak, Google’ın sistemi, sayfanın belirli bir konusunu belirlemek için bir web sayfasında (fotoğraflar, videolar, ses dosyaları, vb.) Her kelimeyi ve diğer içeriği okur. Google, bu toplanan verileri, hangi web sayfalarının gösterileceğini ve belirli bir anahtar kelime araması için hangi sırada olduğunu belirlemek için kullanır.

Başka bir deyişle, Google’ın bilgisayar algoritmaları, İnternet’teki hangi web sayfasının, belirli bir anahtar kelime veya anahtar kelime için en alakalı olduğunu dinamik olarak belirler ve ilk olarak gösterir. Daha sonra, en alakalı ikinci sayfayı gösterir vb. Elde edilen web sayfası listesi, bir Arama Motoru Sonuçları Sayfası (SERP) olarak bilinir.

Bir SERP birkaç bölümden oluşabilir:

 • Üst kısım genellikle, arama yapmak için kullanılan anahtar kelimeyle ilişkili 3 veya 4 ücretli metin reklamdan oluşur
 • Google, kullanıcının yakındaki bir yerel işletmeyi aradığını düşünüyorsa, Yerel Harita Paketi adlı ücretli reklamların altında bir bölüm ekleyecektir.
 • Ortadaki ana bölüm, arama yapmak için kullanılan anahtar kelime ile alakalı web sayfalarının “organik” (ücretli) listelerinden oluşur.

Örnek Google Arama Motoru Sonuçları Sayfası (SERP) 

Örneğin Google Arama Motoru Sonuçları Sayfası (SERP)

Sitemi Google’a Nasıl Ekleyebilirim?

Öncelikle, web sitenizin Google tarafından dizine eklendiğinden emin olmanız gerekir. Bulunup bulunmadığını öğrenmek için sitenizi: alanadiniz.com  adresini Google arama kutusuna yazın,  alanadiniz.com adresini gerçek alan adınızla değiştirin. Web sitenizin sayfalarının bir listesini görürseniz, Google daha önce sitenizi dizine ekledi ve güncellemeleri kontrol etmek için ara sıra ziyaret etmeye devam edecektir. Web siteniz listelenmemişse, buradan gönderin:  http://www.google.com/addurl . Google’ın web sitenizi ziyaret etmesi ve dizine eklemesi 1 veya 2 hafta sürecektir.

İkinci olarak, hatırlayın, Google yalnızca aranmakta olan anahtar kelimeyle alakalı web sayfalarını görüntüleyecektir. İlk adım, web sayfanızın metninin söz konusu anahtar kelime ile ilgili olduğundan emin olmaktır. Değilse, Google bunu gösteremez.

Üçüncü olarak, web sitenizin ilk sayfada görünmemesi, hiç gösterilmediği anlamına gelmez. Sonuçlar sayfasının en altına gidin ve 2. sayfa için “İleri” yi tıklayın. Web siteniz sayfa 2, sayfa 82 veya arada bir yerde olabilir.

Tamam, Sitem Google’da, Ama Sayfa 41’de! Sayfa 1’de Nasıl Gösteririm?

Ah! Milyon dolarlık soruyu sordun. Bu soruyu cevaplamak için tüm bir endüstri inşa edildi ve bunu başarmak için her yıl milyonlarca dolar harcanıyor! Senin için ilk sorum, “Ne kadar paran var?” Şaka yapıyorum, ama cidden, iyi haber, web sitenizin Google’ın ilk sayfasında görünmesini sağlamak için iki ana yol var:

 1. Google’ın ilk sayfasında olmak için ödeme yapabilirsiniz ve çok fazla para olması gerekmez. Buna Google Reklamları denir.
 2. Reklamlarınızı ödemek zorunda kalmadan web sitenizi “organik olarak” sıralamak için alabilirsiniz.

Her ikisini de açıklayacağım …

Google Reklamları (Oynatın!)

Belirli bir anahtar kelime için Google’ın 1. sayfasında yer almanın en hızlı ve kolay yolu bir reklam için ödeme yapmaktır . Sen  Google’a kaydolmak reklam tıklandığında her zaman ödemek istiyorum ne kadar (evet, bir açık artırma gibi) daha sonra, hedeflemek istediğiniz anahtar kelimeleri seçin, “teklif”. Buna “tıklama başına ödeme” denir. Tıklama başına teklifiniz ne kadar yüksek olursa, reklamınız sayfanın en üstünde görünecek, diğer tüm şeyler eşit olacaktır.

Ayrıca, bütçenizi karşıladığında, Google o güne artık reklamınızı göstermeyecek, böylece tıklamayacak ve ücretlendirilmeyeceğiniz bir günlük bütçe belirleyebilirsiniz. Çoğu sektör için bu, Google’ın ilk sayfasında göstermenin ucuz ve kolay bir yoludur.

Diğer endüstriler için (örneğin avukatlar gibi) çok pahalı olabilir. Bazı anahtar kelimeler tıklama başına 100 ABD dolarına kadar mal olur!

Bir Google Ads Pro Kiralama

Google Reklamlarına dikkat edin. Kayıt olmalarını ve platformlarında reklam göstermeyi çok kolaylaştırıyorlar (Bing, çok benzer bir platforma sahip). Ancak ne yaptığınızı bilmiyorsanız, Google Reklamları ile çok fazla para harcayabilirsiniz. AdWords kampanya oluşturma, yönetim ve optimizasyon işlemlerinde Google tarafından onaylanmış bir profesyonel olduğum gerçeğini göz önünde bulundurarak, Google Reklam kampanyalarınızı oluşturmak ve yönetmek için bir uzmana bırakmanızı öneririz.

Kiraladığınız profesyonel veya ajans ne yaptığını bilirse, yatırım getirisi söz konusu olduğunda kendileri için daha fazla ödeme yaparlar. Örneğin, ajansınız ya da ajansınız, AdWords kampanyalarınızı yönetmek ve optimize etmek için size 1,500 $ / ay tutarında bir ücret öderse ve bir şeyler doğru yapıyorsa, bunları kiralamanızın 1,500 $ / g’lik bir avantajından daha fazlasını almalısınız.

Herhangi bir Google Reklamı kampanyası için ekleyebileceğiniz veya değiştirebileceğiniz yüzlerce farklı ayar ve özellik vardır. Onları doğru bir şekilde alamazsanız, her ay bir sürü para harcayabilir veya kaybedebilirsiniz. Bütçeye sahipseniz, kanıtlanmış sonuçlarla birlikte bir profesyonel kiralayın. Google Reklam kampanyalarınızı yönetmek için bir uzmanı işe alma bütçeniz yoksa , ücretli arama reklamlarından uzak durmanızı öneririz.

Google’a Organik Olarak Başlamak

Google’ın ve diğer arama motorlarının 1. sayfasında yer almanın diğer yolu organik veya doğal yöntemdir. Bunlar, arama motoru sonuç sayfalarındaki reklamların veya yerel harita bölümünün altında görünen ana sonuçlardır (yukarıdaki grafiğe bakınız).

Bu sonuçlar  olamaz  Google’a para ödeyerek elde edilebilir – bunlar ile elde edilmektedir  birçok faktörün dikkatli ve uzun vadeli optimizasyonu  alaka sıralarken, Google kullanıyor. Web varlığınızı Google’da organik olarak görünecek şekilde optimize etme uygulaması Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) olarak adlandırılır .

Google sayfa 1 sıralamanızı etkileyen en önemli faktörlerden bazıları şunlardır:

 • Sayfa İçeriğinizin Kalitesi ve Uzunluğu – Web sitenizin sayfaları, ideal müşterinize veya müşterinize fayda sağlayacak benzersiz ve faydalı bilgilerle dolu olmalıdır. Yüksek kaliteden daha uzun, daha iyi. Tüketmek isteyecekleri kaliteli içerikler yaratarak hedef kitlenize yardımcı olmaya gayret edin (bu makale gibi!).
 • Gelen Bağlantıların Kalitesi ve Sayısı  – Diğer siteler sizinkilerle bağlantılıysa, özellikle sizinkilerle ilgili içerik barındıran büyük önem taşıyan siteler varsa, Google sitenizi daha üst sıralara yerleştirecektir. Web sitenize yapılan üçüncü taraf bağlantıları, içeriğinizin SERP’yi yükseltmeye değeceğini düşündüren Google’a işaret eden bir “beğenme” ya da güven oylaması sağlar.
 • Mobil Dostu Web Sitesi – İnsanların çoğu, artık web’de bilgi aramak için cep telefonlarını kullanıyor. Web sitenizin sayfaları mobil uyumlu mu? Siteniz, mobil cihazlar için optimize edilmeli ve gezinmesi kolay olmalıdır, böylece herhangi bir cihazdaki kullanıcılar hızlı ve kolay bir şekilde ihtiyaç duyduklarını bulabilirler.
 • Sayfa Hızı – Web sayfalarınız tüm cihazlarda hızlı yüklenmelidir. Web sayfalarını yavaş yükleme, Google’daki sıralamanızı olumsuz yönde etkileyebilir. Hiç kimse, herhangi bir web sitesinin yüklenmesi için birkaç saniye beklemekten hoşlanmaz. Sen edebilirsiniz burada özgür bir sayfa hız testi yapmak  veya benzeri bir aracı kullanmak Gtmetrix web sitesi sayfası hızını test etmek.
 • Sayfa İçeriğindeki Anahtar Kelimeler  – Açıkçası, hedeflediğiniz anahtar kelimeler sitenizde metinlerin ve başlıkların başlıklarında gerçekten görünürse, bu anahtar kelimeler için daha iyi sıralarsınız. “Anahtar kelime şeyler” yapma. Bu uygulama modası geçmiş ve sadece seni şimdi incitecek. İçeriğinizi insanlara yazın, ancak Google’ı göz önünde bulundurun. Çok fazla anahtar kelime kullanmayın. Şüphe duyduğunuzda, doğal bir ses çıkarmayın.
 • Alan Adının Yetkisi  – Alan adı ne kadar uzunsa, o kadar iyidir. Alan adınızda sahip olduğunuz daha kaliteli içerik sayfaları, daha iyi. Ayrıca, alan adınızdaki anahtar kelimeleri ekleyin (Google’ın bunu sıralamalarınızı doğrudan etkilemediğini söylese de, bir kullanıcının web sitenize rakipler arasında tıklama yapmasına yardımcı olabilir).
 • Güvenli Sayfalar – Web sayfalarınız https yoluyla yüklenmelidir, böylece güvende olurlar. Google ve normal kullanıcılar, kredi kartlarını işlemiyor veya kişisel bilgi edinmiyor olsanız bile, güvenli sayfaları görmek gibi. Chrome tarayıcılarında Google artık SSL ile Güvenli olmayan tüm sayfaları etiketliyor. Bu yaramaz sitelerden biri olmayın … web sayfanızın bir SSL’si olsun, tüm sayfalarınız güvenli bir şekilde yüklensin.
 • URL Yapısı  – “Güzel” URL’ler daha iyidir (https://cristersmedia.com/blog https://cristersmedia.com/index.php&id=54 adresinden daha iyidir). Sayfa URL’leriniz insan tarafından okunabiliyorsa, bu iyi bir şeydir.

Google Sayfasında Üstlere Çıkmak İçin Yapmanız Gereken Diğer Şeyler 1

Google Benim
İşletmem, özellikle yalnızca yerel topluluğunuza hizmet veren bir işletmeyseniz (bir fırın veya tesisatçı gibi) Google Benim İşletmem girişinizi talep edin ve optimize edin. Ardından, olabildiğince çok olumlu yorum alın. Bu, ilk organik listenin üzerindeki Yerel Harita paketi bölümünde görünme şansınızı büyük ölçüde artıracaktır. Doğru şekilde yaparsanız bu çok büyük olabilir!

Bir Blog Başlat
Google’da üst sıralarda yer almak için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, bir blogbaşlatmak ve düzenli olarak makaleler göndermektir. Ne yazacağınızdan emin değilseniz, müşterilerinizin size sorduğu en önemli 5 soruyu düşünün. Daha sonra her bir soruya kapsamlı bir cevap yazın – soru başına bir blog yazısı. Bu blog yayınının başlığına dikkat et.

İlgili Makaleler

Az sayıda Kalite Bağlantıları alın
Yerel toplumunuzda kâr amacı gütmeyen bir iş ortağı olun ve bir yarışma veya hediye yapın. Belki de yerel bir kağıt üzerinde toplanacak ve size ücretsiz bir PR (ve web sitenize bir bağlantı) verecektir. Yerel Ticaret Odasına veya BNI’ye katılın ve kendi web sitesinde bir giriş yapın. Yerel kağıt veya mahalle dergisi için bir konuk makale yazmayı teklif edin. Makalenin sonunda, genellikle web sitenize biyografinizde bir link eklerler.

Alıntılar Oluştur 
bir alıntı nedir? Bir alıntı, işletmenizin bir yerel dizin sitesinde listelenmesidir. Yelp, Foursquare, YP.com, Angie’nin Listesi gibi sitelere gidin ve işletme girişinizin oralarda gösterildiğinden ve bilgilerin doğru olduğundan emin olun. Bu, alan adınız için sağlam bir bağlantı profili oluşturmanıza yardımcı olur ve Google’a, web’deki diğer sitelerde bulunduğundan, sitenizde bulduğu bilgilerin güvenilir olabileceğine dair sinyal gönderir.

Ayrıca, sadece bir anahtar kelime veya anahtar kelime için iyi sıralandığınız için, benzer bir anahtar kelime / kelime öbeği için iyi bir sıralama yapacağınız anlamına gelmez. Ayrıca, Google’ın sıralama algoritmalarını sürekli olarak güncellediğini unutmayın. Bu nedenle, bugünün sıralaması yarının sıralamalarına eşit olmayabilir.

Sitenizin sıralamasında günlük ya da haftalık olarak yukarı ve aşağı hareket ettiğini görmeyi bekliyoruz – hatta sıralamalardan tamamen düşebilir. Bu yüzden SEO her zaman devam etmelidir.

Unutmayın, rakipleriniz muhtemelen aynı protokolleri takip ediyor. Büyük olasılıkla, kullandığınız aynı yöntemleri kullanarak web varlıklarını optimize ediyorlar. Blog tutmaya ve bağlantılar almaya devam edin. Web sitenizde bulunan içeriği geliştirin. Google Page 1 Sayfanın Başı’nda bu görkemli noktayı bulduğunuzda, çok fazla özen ve sabır göstermeye değer olacaktır. İşinize bağlı olarak, kelimenin tam anlamıyla milyonlarca dolarlık bir gelir elde edebilir. Bu değerli bir şey asla kolay olmayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu