Aşk / İlişkiler

Partnerinizi Tanımanın 8 Yolu Sizin En İyi Arkadaşınızdır

Aşık olmak istemeyerek gerçekleşebilir, herkese cazibe veya şehvet duyabilir ve onlar hakkında takıntılı olmaya başlayabiliriz. Biriyle tanışırız ve vücudumuzda bu kişiyi sevdiğimize inanarak bizi kandıran bazı kimyasalların acele ettiğini hissederiz, ancak bu acele uzun sürmez.

“Sorun, aşka düşme deneyiminin geçici olarak değişmesidir. Kime aşık olduğumuz önemli değil, ilişkimiz yeterince uzun süre devam ederse, er ya da geç aşkımıza düşeriz. Bu, aşık olduğumuz kişiyi sevgiyle reddettiğimiz anlamına gelmez. Ancak, aşka düşme deneyimini karakterize eden, kendinden geçmiş sevecenlik hissinin daima geçtiğini söylemek gerekir. Balayı her zaman biter. Romantizm çiçek her zaman kaybolur. ”- M. Scott Peck

Çiftler sevginin başlangıçtaki ışıltılı aşamalarını geçtiğinde, uzun bir mesafe için birlikte olduklarını ve şanslarının sadece romantik ortaklar değil, birbirleriyle iyi arkadaş olduklarını söyleyebiliriz.

O zaman ilişkinin mutlu, tatmin edici ve uzun süreli olma ihtimalinin sonsuz derecede yüksek olduğundan emin olabiliriz .

Kendini seven ve umursayan bir iş ortağına sahip olmak harika hissettirir, ama eğer o da senin iyi arkadaşınsa, bu ilişkiyi yeni bir seviyeye taşır!

Eşinizde de bir arkadaş bulup bulmadığınızı bilmek için ilişkinizde tanıyacağınız sekiz işaret vardır:

1) Birbirinizi geri aldınız

Gerçek ilişkiler facebook resmi mesajları veya cutesy Instagram resimlerinin bir arada olduğu anlamına gelmez. Gündelik ya da iyi gecelerdeki metinleri ya da birlikte mutlu saatler demek bile istemiyorlar.
Harika bir arkadaşlık, birlikte güzel zamanları kutlamak anlamına da gelmez.Kötü zamanlar boyunca yelken açmak ve birlikte başarısız olmak demektir.
Eşinizin sorunlu zamanlarda size yardımcı olmak için mümkün olan her şeyi yapabileceğini ve onlar için aynısını yapacağınızı bildiğiniz zaman, onun ağırlığı altın olan bir ilişki ve arkadaşlığa sahip olursunuz.
İyi bir ilişkinin gerçek işareti, ne olursa olsun, birbirinizin arkasını aldığın zamandır.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Bir İlişkide Sevginin Gerçek Anlamı

2). Görüşmelerin ve onlarla sessizliğin hem zahmetsiz hem de güzel

Eşiniz de en iyi arkadaşınız olduğunda, onlarla inanılmaz bir zihinsel ve duygusal uyumluluk paylaşırsınız. Onlarla günlerce zahmetsizce güneşin altında konuşabilir ve onlarla birlikte sessizce oturup eğlencenin tadını çıkarabilir, birlikte hiçbir şey yapamazsınız.

3). Argümanlarınız ilişkinizi mahvetmiyor

İki insan bir araya geldiğinde, bazen görüş farklılığına sahip olmak doğaldır.Ancak eşiniz de en iyi arkadaşınız olduğunda ve büyük bir anlayışa ve saygıya sahip olduğunuzda, sizler için ortalama ve iğrenç kavgalar yerine sağlıklı tartışmalarınız olur. 
Bir çözüm ya da ortak bir zemin bulmaya çalışın ve ilişkinizi küçük kavgalar üzerinden bitirmeyin.

“Geçen gün büyükannem anlattı,“ sen ve onunla kavga ettiğinde, ikinizin de senin sorununun iki olduğunu hatırlamalısın, ona karşı değilsin ve o da bana çok sert vurdu. ”

4) Sen, senin deli, vahşi ve geeky kendin olabilirsin

Hepimiz içimizdeki inek, inek, vahşi, karanlık ya da çılgın tarafımız var.Hepimizin dünyayla paylaşmadığımız bazı fanteziler, çılgın kaprisler veya tuhaflıklar var. Eşiniz de en iyi arkadaşınızsa, tüm taraflarınızı korkusuzca ortaya çıkarabileceksiniz. Yargı ya da alay korkusu olmadan kendinizin yüzde 100 olmaları için size yer açacaklar. 
Herhangi bir maskeye ihtiyaç duymadan akıl, vücut ve ruhla kesinlikle çıplak olabilirsiniz ve bu çok güzel

İlginizi Çekebilir

5). Birbirinizi en iyi şekilde ortaya çıkarın.

Orijinal arkadaşlar her zaman gönülden en iyi ilginizi çeker. En yüksek potansiyelinize ulaşmanızı istiyorlar. Onlar her zaman senin en büyük tezahürat lideri olacaklar. 
Sizinle de aynı fikirde değiller ya da hatalarınızı gösterecekler ve eğer gerekmedikçe ya da kötü olmadıkça zorlu bir sevgi gösterecekler çünkü sizden en iyisini çıkarmak istiyorlar. 
Siz ve partnerinizin birbirlerinin en iyi arkadaşları olmanız ve birbirinizin büyümesini desteklemek ve birbirini en iyi şekilde değerlendirmek için daha yüksek bir amaç için bir araya gelmeniz durumunda, ilişkiniz güzelleşecek ve her şeyin ötesinde gelişecektir.

“Sevgi kişinin kendi benliğini ya da başkalarının ruhsal gelişimini beslemek amacıyla kendi kendini genişletme isteğidir… Sevgi aşk kadardır. Aşk, irade eylemidir – hem niyet hem de eylemdir. Ayrıca seçim anlamına gelir. Sevmek zorunda değiliz. Sevmeyi tercih ediyoruz. ”- M. Scott Peck

6) Bağışlama ve merhamete kucak açıyorsunuz

Hepimiz bazen kırılırız. İnsan sınırlamalarımız ve kırılganlıklarımız var. Kendi sınırlarımızı anladığımızda ve her zaman mükemmel olmadığına dair insan paradoksunu kabul ettiğimizde, ortağımız için de gerçekçi olmayan bir mükemmeliyet beklentisi oluşturmuyoruz. 
Hatalarının ardında nedenler veya niyetler bulmayacağız. Onlara ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını bilerek şüphe duyuyoruz ve herkes en iyi niyetlerine rağmen bazen de düşecektir. 
Bağışlama ve şefkati kucaklamak ve zor zamanlar boyunca yapışmak, arkadaşlıklarını bir arada tutan yapıştırıcıdır.

7) İlişkinizde “Ben” den çok daha fazla “Biz” var.

Her bir etkileşimi tek bir oyun haline getiren insanlarla hiç oldun mu? Onlarla olan tüm etkileşimler “Ben” hakkındaydı ve bunu “Ben” yaptı. İki insanın birbiriyle yarıştığı ve ilişkiden ne çıkartabildiği gibi ilişkilerde, ne kadar süreceğini düşünüyorsunuz? 
Bu ilişkilerde bulunan kişilerden biri, ilişkiden istediklerini elde edemediklerini hissettikleri zaman ayrılırlar. 
Öte yandan, bir takım olarak çalıştığınız ve en yüksek potansiyelinize ulaşmak için birbirinizi desteklediğiniz bir ilişki kurarsanız, birlikte büyüyüp gelişirsiniz. 
Eşiniz de en iyi arkadaşınızsa, daha çok “Biz” ve daha az “Ben ilişkide olacağım.

8) Korku veya güvensizlik veya zehirli bir bağımlılık belirtisi yok

Bazen insanlar korku ya da güvensizlikten zehirli ilişkilerde ya da yalnızlıklarını çok zayıf bir şekilde tolere ettikleri için kalırlar. 
Bu gençlik fikrini bağımlılığın sevgiyle besledik. Fakat eğer içsel çalışmayı gerçekleştirdiyseniz, sağlıklı bir sevgi ve bağımlılık arasında ayrım yapabilecektiniz. 
Sağlıklı sevgi, kendi başlarına olma yeteneğine sahip olan, ancak birbirleriyle sevgi ve zorunluluktan kurtulmayı seçen iki olgun birey arasında gerçekleşir. .

“Aşk, özgür seçimdir. İki kişi birbirlerini sevmezler, ancak birbirleriyle yaşamaktansa, birbirleriyle yaşamayı seçerler. ”- M.Scott Peck

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu