Daha İyi Bir Yaşam

BRUCE LEE’in Yayımlanmamış Kişisel Mektupları Kendi Kişisel Uyanış Sürecini Anlatıyor

BRUCE LEE,Gerçek dövüş sanatları pratiğe bağlılık ve kendini yaşamın her aşamasında daha iyi anlamaya yönelik bağlılık yoluyla ortaya çıkan manevi uyanış yoludur. Bruce Lee, dünyanın en ikonik dövüş sanatçısı olduğu kadar çağdaş bir manevi filozof ve kişisel dergilerinde kendi psikolojik ve ruhsal uyanışını belgeledi.

Hayatının son yıllarında kendi kişisel gerçekleştirme yolculuğuna dair bir dizi mektup ve makale yazdı ve hiç bir zaman yayınlanmadı. Bu belgeler, kişisel uyanış sürecinin, insanlığın en önemli teşebbüslerinden biri olduğunu vurguluyor.

Bruce Lee Vakfı tarafından arşivlenen bu yoğun kişisel notlar, günümüzün arayıcısı en yüksek potansiyelini ortaya çıkarmak için sunacak çok şey var.Burada Lee, kimsenin kendilerine sorabileceği en önemli soruyu sorar: ‘Ben kimim?’

“Şu anda bu organize karışıklığı kime yazıyorum diye merak ediyorum. Yazılmak istediklerimi yazdığımı söylemeliyim.

“Gerçekte, er ya da geç, gerçekte, kişinin kendi istekleri hakkında bir şeyler yazmanın, her şeyden önce, kendini sorumluluk almaya muktedir bir dürüstlüğün bile ortaya çıktığı gerçeğinin farkına vardım. aslında ne olduğumuz.

“Aşağıya doğru olan şey, Bruce Lee adındaki bir adamın samimi ve dürüst ifşası. Sadece Bruce Lee kim? Nereye gidiyor?Keşfetmeyi umduğu şey nedir? Bunu yapmak için bir kişi kendi ayakları üzerinde durmalı ve cehaletin nedenini öğrenmelidir.Tembel ve umutsuz için, bunu unutabilir ve en çok istediklerini yaparlar.

Çoğumuz hayatımızı bu sorulardan kaçınarak veya dikkatimizi dağıtarak geçiririz, ancak Bruce bu soruları doğrudan doğruya karşı karşıya getirdi ve görünüşe göre “Benim Kendi Sürecimde” başlıklı bir yazı üzerinde çalışıyordu.

Lee, bu dergilerde, kendini gerçekleştirme ile kendini imgeleme arasındaki farkı tartışır, sizlerin beklentilerini temel alarak kendinizin bir imajını yaratmak yerine gerçek benliğiniz arasında ayrım yapar.

“Tabii ki, bu yazı daha az zorlayıcı olabilir, çünkü kendimi standart rol yapma rolünü oynamaya izin vermeliyim, ama kendime karşı olan sorumluluğu reddediyorum… Dürüst olmak istiyorum, bu en az insan olabilir … Her zaman tercih edilen bir dövüş sanatçısı oldum, mesleğe göre bir aktör, ama her şeyden öte, kendimi bir gün yaşam sanatçısı olmak için gerçekleştiriyorum. Evet, kendini gerçekleştirme ile kendini imge gerçekleştirme arasında bir fark var. ”[ Kaynak ]

Bu makalelerde ortaya atılan bilgelik Lee, belki de hayatının ve dolayısıyla tüm yaşamlarımızın süreçler olduğunu ve asla tam olarak tamamlanmadığımızı anladığı şu alıntıda en iyi özetlenmiştir. İçsel olarak kendi kendini sorgulamayı yansıtmaya ve sürdürmeye devam ettikçe, ruhani varlıklar olarak büyümeye devam edeceğiz.

1 2Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu