Daha İyi Bir Yaşam

Günlük Kendinize 10 Dakika Zaman Ayırarak Ruhumuzu İyileştirin

Burada sunduğumuz yöntemler Ayurveda stratejilerini test ediyor. 6 Ayurvedik Kendi Kendini Onarma Teknikleri, gününüzden sadece 10 dakka ayırın.

Onları sürekli olarak uygulamak size daha iyi bir fiziksel, zihinsel ve ruhsal sağlık verecektir.  Vücudunuzun bu yöntemlerin optimum ödülünü kazanmasını engelleyeceğinden, programınızı rastgele aldatmayın. Vücudunuzu, zihninizi ve hatta ruhsal benliğinizi de içeren bütünsel bir şifa verir.

Eski bilgelerin her zaman vaaz ettiği gibi, barışın başarılması için bedenin tüm duyu ve güç alanlarının birliği çok önemlidir.

Bir çok insan Ayurveda tekniklerini sadece mitolojik soluklar olarak reddederken, aslında bundan çok daha fazlasıdır. Onlar, Dünya’nın safhasında var olan en saf şifa biçimine inanmamayı seçen insanlardan daha büyüktürler. Demek istediğim, ilaçlar kesinlikle seni iyileştirir. Hiç kimse doktorların derecelerini yakıp meditasyon yapmaya başlamalarını istemez.Fakat farklı kitap türleri gibi, tıpın da farklı türleri vardır. Sana bir şans verene kadar senin için neyin işe yaradığını bilmiyorsun. Yani, eğitimli bir seçim yapın ve bu rutini deneyin. Harikalar üzerinde çalışacak.

Öncelikle vurgulamak istediğim bileşenler, Besleyici sağlığı, kendine bakım, bir çeşit egzersiz ve sakinleştirici bir işlemdir.

Ruhsal temizliğin bu yolculuğuna başlamadan önce, tüm bunlar, imbibe için çok önemlidir. İnan bana, zihnini zihninden temizlemek için bahar gibi hissettiriyor. Muhtemelen beyninizin katlarında olduklarını bile bilmiyordunuz.Ancak bu alıştırmada sadece kısıtlarınızı değil, aynı zamanda onları fethetmek de olacak. Stres noktanız hakkında bilgi sahibi olacaksınız, rutin bir şekilde karıştığınız her şeyi anlayacaksınız ve bu süreçte size, sizin için gerçekten faydalı bir yaşam tarzını nasıl yönlendireceğinizi öğretecektir.

Ultimate Şifa için 6 Adım Antik Self-Şifa Ayurveda Yöntemi (Toplam Süre 10 dakika / gün)

Uyandıktan sonra: 6 dakika

Adım 1 – Dilinizi iyice temizleyin (30 saniye)

Dişlerinizi fırçalamayı bitirdikten sonra, kalan mikropları dilinizin yüzeyinden diş fırçanızın kılları veya arkasındaki pullarla çıkartın. Bu iş için özel olarak üretilen fırçalar var. Vücuttaki organlar aynı anda hayat veren ve toksik maddeler oluştururlar. Tortular dilinizin yüzeyine doğru yol alır. Eğer kazmazsanız ve temizlerseniz, o zaman bedeninizdeki ruhsal geçiş ile karışır ve zamanla vücuttaki enerji akışını engellemeye başlar.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Meditasyon ve Yoga Strese Neden Olan DNA Reaksiyonlarını “Tersine Çevirebilir”

Adım 2 – Ağzınızı Susam Yağı ile (2 dakika) çarkalayın

Fırçaladıktan sonra ağzınızı 2 dakika boyunca bir kaşığı Susam yağı ile iyice durulayın. Bunu tükürdükten sonra, ılık suyla tekrar yıkayın. Yağın özellikleri dişlerin çürümesini ve boşlukların oluşumunu önlemede yardımcı olur. Susam yağının linoleik asit açısından zengin olduğu ve mantar, bakteri ve virüslere karşı etkili olduğu söylenir. Bu adım kesinlikle doktorunuza bir gezi kaydedecektir.

Adım 3 – Vücudunuza masaj yapın (3 dakika)

Bu büyük çoğunluğun favori adımı. Bir çift atılabilir plastik eldiven alın ve vücudunuzun kaslarını yaklaşık 25 kez yoğurun. Bu, onunla nasıl ilerleyeceğinizin doğru ilerlemesidir: boyun (temel olarak, servikal bölge etrafındaki yuvarlak çıkıntı), sırt, omuz, avuçlarınız, kollarınız ve hatta tüm parmaklarınız. Çevrelere git. Mide bölgesi için, göğüsten pelvik bölgeye gidin.Vücudunuzun tüm parçaları için buna devam edin. İskeletinizdeki cildin her bir yaması, altındaki bazı organlarla ilişkilidir. Bu, kan dolaşımının artmasıyla birlikte çalıştıkça refahlarını arttırır.

Gündüz vakti boyunca (Toplam 2 dk.)

Adım 4 – ılık su tüketin (30 saniye)

İdeal olarak 10-15 dakika su yarım litre kaynatın, daha sonra bir kupa veya termos içine içeriğini dökün. Her 30 dakikada bir 3 yudum almanı istiyorum.Sindirim yetenekleriniz ve bağırsak hareketinizde yardımcı olacaktır. Ayrıca, sisteminizden zahmetli mikropların salınmasına ve yok edilmesine yardımcı olur.

Adım 5 – Rahatlatıcı bir hızlı nefes egzersizi yapın – (2 dakika)

Bu yaygın bir tanesidir. Solumayın, birkaç saniye bekleyin ve bırakın. Bunu yaparken, meditatif bir görev olarak düşünün ve sadece eldeki işleve odaklanın.Tüm dikkatinizi katılacağınız aktiviteye çekmeyi deneyin. Zihninizi temizleyecek ve diğer güzel şeyleri düşünmenize izin verecektir . Bu, beyninizi yeterli miktarda endorfin sağlayarak size gerçekten mutlu hissetmenizi sağlar.

Akşam Rutin (Toplam 2 dk.)

Adım 6 – Susam Yağı ile Sıcak Havlu Sarma   (2 dakika)

Aşağıdaki egzersiz sindirim sisteminize yardımcı olacaktır ve bu da size iyi hayaller sağlayacaktır.

Susam yağının özelliklerini önceki bir noktada ele aldığımızı hatırlıyor musunuz? Burada tekrar kullanabilirsiniz. Ama birazcık kaynatmak için. Ilıkken dur. Birazını midenizin üzerine dökün ve daireler halinde masaj yapın. Daha sonra bir havluya, bir sıcak su banyosuna daldırmanız, biraz soğutmanız ve sonra bölgedeki bir kompresör olarak kullanmanız gerekir. Artık havlu sıcak olmamasına kadar bekleyin. Artık fazla suyu ovup, vücudunuzu kurutabilirsin.Bunu yapman gerekiyor, çünkü aksi halde kötü bir soğuk yakalayabilirsin. Bu dışsal uyaran, aslında, çalışmalarına yardımcı olmak için bağırsaklarınızın bir göstergesidir. Yeteneklerini geliştirir ve geliştirir. Sindirim ile ilgili tüm problemleriniz de oldukça sihirli bir şekilde ortadan kalkacaktır. Aslında, iyi bir gece uykusu almanıza yardımcı olacak. Nasıl? Uykusuzluklar genellikle kötü sindirim yeteneklerini bildirmektedir. Vücudunuzun tüm fonksiyonları birbiriyle ilişkilidir. Biriyle ilgilenmeye başlarsanız, diğerleri takip etmek zorundadır.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  BRUCE LEE'in Yayımlanmamış Kişisel Mektupları Kendi Kişisel Uyanış Sürecini Anlatıyor

Özbakım son derece önemlidir. Bunlar kolay adımlar ve yoğun programlarımıza eksiksiz bir şekilde uyum sağlar. Umarım yardım ederler!

İlginizi Çekebilir
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı